Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Pre ženy 13. 07. 2019

Päť potréningových jedál pre ženy

ikonka
Najpodstatnejšia vec, ktorú musíte vedieť pri jedení po tréningu je, že je najvhodnejšie zjesť niečo do tridsiatich až šesťdesiatich minút od jeho skončenia. Pomôže to obnoviť svalová vlákna a doplniť telu energiu.

Po cvičení sú vaše svaly hladné po živinách, hlavne sacharidoch a elektrolytoch, ako je napríklad draslík. Kľúčom k úspechu je teda prijať v danom časovom období jedlá, ktoré v sebe kombinujú dostatok bielkovín, ktorá napomáhajú regenerácií svalov, a sacharidov, ktorých cieľom je obnoviť zásoby energie.

Mnoho žien si zobralo príklad od mužov a po tréningu prijímajú tieto živiny prostredníctvom proteínových nápojov. Sú pohodlné, rýchlo sa vstrebávajú a máte na výber z množstva príchutí. Nie každá žena ich však uprednostní pred normálnou stravou. A práve nasledujúce jedlá sú malým príkladom toho, čo môžete konzumovať, aby ste prijali dostatok bielkovín a sacharidov.

VAJCIA A POMARANČOVÝ DŽÚS
Vajcia sú jedným z najlepších zdrojov bielkovín. Nachádzajú sa v bielkoch aj žĺtkoch. Pomarančová šťava zase poskytne dostatok vitamínu C a sacharidov. Takáto kombinácia je nenáročná na prípravu a ľahko prenosná aj na cesty.

BANÁN S JOGURTOM
Banány sú perfektným ovocím pre obdobie po cvičení. Jeden väčší banán obsahuje dva až tri gramy bielkovín, dostatok sacharidov a aj vlákninu či draslík. Pre väčší príjem bielkovín sa dajú doplniť o jogurt, prípadne tvaroh.

TUNIAK S CELOZRNNÝM PEČIVOM
Jedna konzerva tuniaka poskytne až 40 gramov bielkovín a zhruba 200 kalórií. Tuniak obsahuje aj niacín, selén, vitamíny B6 a B12. Skvelým zdrojom sacharidov v tomto prípade bude celozrnné pečivo. Ak chcete spestriť chuť, pridajte trochu citrónu.

KURACIE PRSIA S RYŽOU
Kuracie prsia bez kože sú excelentným zdrojom bielkovín bez nadbytočných tukov. Pridajte k ním ryžu, najlepšie hnedú, a získate vlákninu so sacharidmi. Pre pestrosť môžete pridať zeleninu, tá nikdy neuškodí. Alternatívou ryže môže byť aj celozrnná tortila, do ktorej si nakúskované mäso a zeleninu môžete zabaliť a zobrať aj na cestu.

LOSOS SO SLADKÝM ZEMIAKOM
Ak uprednostňujete ryby, nie je tuniak jedinou možnosťou. Napríklad losos je plný bielkovín a omega 3 mastných kyselín. V kombinácii so sladkým zemiakom a fazuľkou vám dodá všetky potrebné živiny a zasýti na ďalšie hodiny.

Môžete si pripraviť aj viaceré iné jedlá, no nezabudnite na dostatok bielkovín a sacharidov.

Článok bol pôvodne vydaný: 29.03.2014.

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist