Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:

Tri cviky, ktoré bežný cvičenec nepotrebuje

22. 07. 2021
ikonka
V tomto článku si uvedieme tri cviky, ktoré bežný cvičenec nepotrebuje robiť. Ak ste kulturistom alebo sa venujete posilňovaniu serióznejšie, možno budete nad touto voľbou krútiť hlavou. Ak sa však vžijete do kože človeka, ktorému je tento článok určený, pochopíte ju.

Bežný cvičenec, teda človek, ktorý chodí každý deň do práce, stará sa o rodinu a chce si aj trochu oddýchnuť a neprikladá posilňovaniu väčší význam, nemá na tréning veľa času. Chce lepšie zdravie, prípadne vybudovať výstavné svaly. Prečo teda aj to málo venovať cvikom, ktoré sú stratou času?

Nasledujúce tri cviky sú pre takýto typ človeka zbytočné. Mnoho z takýchto ľudí nimi však stráca čas, ktorý by mohli venovať podstatnejším cvikom. Vyberáme vám tie najzbytočnejšie cviky pre každú z troch častí tela – hornej, strednej i dolnej.

Horná časť tela – krčenie ramien

Krčenie ramien by malo zostať doménou kulturistov a niektorých fitness modelov, ale bežný človek skutočne nemusí stáť pred zrkadlom a naťahovať sa s veľmi ťažkou činkou, aby pracoval na tom, čo väčšina ľudí s výnimkou kulturistov nepotrebuje. Viac osohu získate príťahmi.

Článok pokračuje pod reklamou


Video pre ilustráciu:


Stredná časť tela – ľah-sedy

Klasické ľah-sedy sú často využívané a práve neskúsení cvičenci ich obľubujú neuvedomujúc si neefektivitu a riziká tohto cviku. Problémom je, že absolútna väčšina ľudí ich robí nesprávne. Výsledkom toho je strata času, pretože brucho neprecvičíte optimálne. Je ho pri nich len ťažko izolovať. Bonusom sú problémy s chrbtom či krkom. K dispozícii je mnoho efektívnejších cvikov na brucho, ktoré sú ľahšie na prevedenie i menej rizikové.

Video pre ilustráciu:


Dolná časť tela – výpony

Ak treba vybrať jeden cvik z kategórie tých pre dolnú časť tela, tak sú to výpony, ktorými priamo pracujete na lýtkach. Opäť – kulturisti ich cvičiť potrebujú, niektorí športovci potrebujú mať silné lýtka, ale bežní ľudia týmto cvikom len strácajú čas. Lýtka pracujú aj pri drepoch, ktoré by mali byť základom ich tréningu nôh. Dokonca ich precvičíte aj behaním či bicyklovaním.

Video pre ilustráciu:


07.04.2014.
Letný režim končí 31. augusta. Potom prídu na rad opäť úplne nové, premiérové články.
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist