Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:

Sedem dôvodov, prečo cvičiť s kettlebell

26. 07. 2021
ikonka
Kettlebell je zaužívaný výraz pre bulinu. Mnohým možno pri pohľade na oba termíny nepríde na um, o čo sa jedná. Ide o alternatívu ku klasickým jednoručným činkám, ktorá vyzerá ako guľa s jedným uchom na držanie. Cvičenie s kettlebellom si získalo u mnohých cvičencov obľubu a v tomto článku si uvedieme, prečo by tomu tak mohlo byť.

Ak si nie ste istý, či s bulinou začať cvičiť, prinášame vám sedem dôvodov, prečo by ste jej mali dať šancu:

1. Spálite viac energie

Kettlebelly pracujú s celým telom. Robením dynamických pohybov neprecvičujete vaše svaly len anaeróbne, ale takisto budete cítiť aj zvýšenie vášho srdcového tepu. Dokonca môžete behom minúty spáliť až 20 kalórií, takže polhodinový tréning má potenciál spáliť 600. Toto bolo vedecky dokázané!

2. Zvýšite si rozsah pohybu

Jedným z problémov vo fitness svete je, že cvičenci často trpia bolesťami kĺbov a nedostatkom rozsahu pohybu. Všetko so súvisí s tuhými svalmi. Kettlebell dokáže v tomto pomôcť, pretože otvára kĺby, naťahuje svaly a väzivá, čím pomáha zlepšovať flexibilitu a rozsah pohybu.

Článok pokračuje pod reklamou


3. Tri tréningy v jednom

Keď cvičíte v posilňovni s činkami, pracujete na svaloch a sile. Keď beháte alebo bicyklujete, pracujete na svojom kardiovaskulárnom systéme. Ešte môžete robiť napríklad jogu alebo strečing, pri ktorých pracujete na pružnosti svalov. Cvičením s kettlebellom získavate všetky tri tréningy v jednom – anaeróbny tréning, aeróbny tréning a tréning strečingový.

4. Cvičenie je zábavnejšie

Mnoho cvičencov príde bulinám na chuť jednoducho preto, že sa pri nich môžu vyblázniť. Cvičenie s nimi je zábavné. Pri jednom cviku s nimi môžete robiť jednoduché tlaky, pri inom švihy. Spestriť si to môžete vyhadzovaním a ich chytaním v pokročilejšom tréningu. Znova sa budete môcť hrať ako deti a svoju hračku i môžete ľahko zobrať kdekoľvek.

5. Viac zapájate stred tela

Kettlebell nie sú ako jednoručné činky, pri ktorých je centrom gravitácie stred. Keďže v tomto prípade je nevybalansovaný, budete musieť pri cvičení zapájať viac stabilizačných svalov a pri väčšine pohybov bude aktivovaný aj váš stred tela. A čím máte silnejší ten, tým v lepšej forme bude vaše telo celkovo.

6. Ide o funkčný tréning

Pomocou tréningu s kettlebellmi vykonávate cviky, ktoré sa vám zídu aj v bežnom živote. Preto je takýto tréning funkčný. Cviky nie sú izolované a skutočne funkčné – pozrite sa na niektoré z nich a skúste nájsť aktivity v bežnom živote, ktoré pripomínajú – dvíhanie nákupnej tašky, vstávanie z pohovky, vyhadzovanie niečoho do vzduchu...

7. Sú úplne iné

Cvičenie s kettlebell je účinné, zábavné a spestrí vám život. Je úplne iné od toho, na čo ste si možno za tie roky cvičenia zvykli. A to je práve jeho výhodou. Nemusíte činky opustiť, môžete si do plánu len zaradiť cvičenie s bulinou. Spestrí vám to život a vyhnete sa monotónnosti tréningu.

14.04.2014.
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Sme aj na Instagrame
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist