Tréning

Tréning hrudníka pre fanúšikov väčšieho objemu

26. augusta 2021
Tréning hrudníka pre fanúšikov väčšieho objemu
Pripravujete svoje telo na leto a hľadáte, aký by ste zvolili tréning pre hrudník v nasledujúcich týždňoch? Možno vašim chutiam vyhovie tréning z našej kuchyne, v ktorom sa skĺbi pestrosť tréningu a cviky zo skupiny tých najúčinnejších.

Tréning sa radí medzi tie s relatívne väčším objemom práce. Absolvujeme v ňom šesť cvikov, ktoré sú zoradené tak, že prvá polovica z nich je tlaková. Spolu absolvujeme 18 sérií a hrudník zasiahnete zo všetkých strán.

Na začiatok sú pripravené tri série kľukov, pri ktorých aktivujeme svaly, naženieme do nich krv a pripravíme sa na cvičenie s činkami. Absolvujete optimálne 10-20 opakovaní (v závislosti od vašej zdatnosti), ale ani v jednej z týchto sérii nerobíme toľko opakovaní, aby došlo k momentu zlyhania.

Druhý cvik je klasický benčpres, ktorý takisto absolvujeme v troch sériách. Pri ňom sa sústredíme na vyššiu váhu, ale aj správne prevedenie. V poslednej sérii by sme mali prísť k momentu zlyhania. Následne tlakovú časť ukončíme tlakmi jednoručiek na šikmej lavici. Precvičíme nimi hornú časť hrudníka a v každej sérii by sme sa mali približovať k zlyhaniu.

Ak ste si všimli, pri tlakovej časti sme postupovali cielením hrudníka smerom hore. Posledné tri cviky naopak začneme zacielením na hornú časť hrudníka a ukončíme cvikom na dolnú časť. Všetky urobíme takisto v troch sériách. Ako prvé vykonáme rozpažovania na šikmej lavici, po ktorých prejdeme na rozpažovania na rovnej lavičke a zakončíme sťahovaním protismerných kladiek, pri ktorých kladieme dôraz na maximálne precítenie a kontrakciu svalov.

Medzi sériami odpočívame ideálne len jednu minútu. Celý tréning by sme mali absolvovať do 45 minút a po ňom urobiť dôkladný strečing. Ak si relatívne znížite intenzitu, môžete tréning absolvovať dvakrát týždenne. Inak odporúčame raz.

Tréning hrudníka a la SlovakFitness.sk
Cvik Série Opakovania
Kľuky 3 10-20
Benčpres 3 10, 8, 6
Tlaky s jednoručkami na šikmej lavici hlavou hore 3 8-10
Rozpažovanie na šikmej lavici hlavou hore 3 10-12
Rozpažovanie na rovnej lavici 3 10-12
Sťahovanie protismerných kladiek 3 10-12

Letný režim, pôvodne z 08.05.2014.