Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Pre ženy 25. 07. 2020

Tri spôsoby, ako držať na uzde svoj hlad

ikonka
Nedokážete odolať čokoláde, keď ju uvidíte? Máte problém schudnú posledné kilá do plaviek? Pravdepodobne je to problém so sebaovládaním. Tomu však môžete pomôcť, ak si osvojíte tri rady uvedené v tomto článku.

1. Hlad alebo chuť?

Čo vás vedie k tomu, aby ste sa prejedali? Je to hlad alebo vaša chuť? Hlad je fyziologická správa, ktorou vám vaše telo hovorí, že ho potrebujete doplniť kvôli prísunu novej energie. Chuť alebo apetít, je zase subjektívny pocit človeka, ktorý je omnoho ľahšie ovplyvniteľný. Ak chcete čokoládu po tom, čo ste ju videli v reklame, to len s vami hrá vaša myseľ hru a vy tú čokoládu zjesť nemusíte. Ako náhle si toho uvedomíte, budete ľahšie svoj apetít kontrolovať. Pomôže aj to, keď sa v tých momentoch sústredíte na svoj ciel. Hlad utíšiť musíte, apetít alebo chuť nie.

2. Jedzte pravidelne

Ak sa bude držať tradičného – raňajky, obed, večera, tak budete hladnejšie, ak budete jesť počas dňa päť až šesťkrát. Ak budete jedávať pravidelne každá dve až tri hodiny, menšie porcie, budete sa cítiť nasýtenejšie a budete mať aj dostatočnú energiu počas dňa. Ak budete jesť len tri väčšie jedlá, budete medzi nimi pociťovať hlad. Jedením šesťkrát denne nedáte priestor tomu, aby sa rozvinul. Samozrejme, tri jedlá z toho by mali byť väčšie (raňajky najvýdatnejšie) a tri menšie – trebárs ovocie, orechy či jogurt.

3. Buďte aktívnejší

Hoci niektoré ženy sa boja toho, že po cvičení im bude chutiť viac jesť, v skutočnosti tomu tak nie je. Intenzívne cvičenie, či už ide o beh alebo posilňovanie, v skutočnosti hlad po tréningu potláča. Navyše, fyzická aktivita zvyšuje aj váš metabolizmus, a tým pádom, ak po tréningu jete, tak prijaté kalórie spálite rýchlejšie. Nabudúce, ak vám bude niečo chutiť, choďte sa na 20 minút prejsť alebo si zacvičte. Pomôže to aj vašu myseľ preniesť na niečo iné.

Článok bol pôvodne vydaný 10.5.2014.

Nájdete nás na sociálnych sieťach:   Instagram  Facebook  Twitter  YouTube


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist