Suplementy

Stojí táto značka za to? Gaspari Nutrition

21. mája 2014
Stojí táto značka za to? Gaspari Nutrition
Človek je podozrievavý tvor a pokiaľ sa jedná o zdravie, mal by byť obozretný. Preto veľa ľudí váha, či si kúpiť doplnok výživy daného výrobcu alebo nie. Nevyznáte sa a neviete sa ani vy rozhodnúť? My sme prieskum urobili za vás.

Pri suplementoch platí, že nie je dôležité pozerať sa len na cenu, ale aj na zloženie. Taktiež je však pri nich dôležité všímať si výrobcu. V tejto časti nového seriálu sa zameriame na spoločnosť Gaspari Nutrition.

Gaspari Nutrition

Už samotný názov spoločnosti naznačuje, že bude mať niečo spoločné s kulturistom Richom Gasparim. Jeden z najpopulárnejších kulturistov svojej éry využil svoje znalosti a v roku 2001 založil spoločnosť na výrobu suplementov. Tá sa časom stala populárnou značkou, ktorej renomé sa však v poslednej dobe začalo otriasať.

Prvá vlna popularity produktov tejto značky bola do značnej miery zaistená menom zakladateľa. Ten bol vždy zdravo sebavedomý, ale zároveň pri zemi a dostupný. Gaspari ukončil súťažnú kariéru ako Mr. Universe, víťaz Arnold Classic a trikrát druhý najlepší na Mr. Olympia. Svojmu športu sa chcel venovať aj naďalej a na suplementy sa začal zameriavať v roku 1997.

Spoločnosť v súčasnosti ponúka na trhu výrobky každej podstatnej kategórie. Medzi najpopulárnejšie produkty sa radia kreatín SizeOn, predtréningová pumpa SuperPump250 či proteín MyoFusion. SuperPump250 má už svojho novšieho nástupcu, no kvalita neubudla.

Firmu založil úspešný kulturista, ktorého cieľom bolo venovať sa spoločnosti tak intenzívne ako v minulosti súťaženiu. Dá sa povedať, že sa mu to darí a vytvára dobré produkty. Ranou však bolo testovanie populárneho produktu MyoFusion, ktorý sa medzičasom prestal vyrábať, ale stále sa dopredáva. Podľa nezávisleho testovania totiž jeho zloženie nezodpovedalo zloženiu udávanému na obale. To trochu zhoršilo obraz značky, ktorá predtým mala veľmi dobré meno.

POPULÁRNE VÝROBKY:
Aminolast (aminokyseliny)
SizeOn (kreatín)
SuperPump MAX (predtréningový stimulant)
MyoFusion Elite Protein Series (proteín)

Ak máte s výrobkami značky skúsenosti, podeľte sa s nami v komentároch.