Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Pre ženy 22. 08. 2020

Mýty o cvičení, ktoré by ženy mali poznať

ikonka
Ženy a fitness. Táto kombinácia je zárodkom veľkého počtu nedorozumení. Môžu však za to aj mýty, ktoré sa šíria a neustále opakujú. Nenechajte sa však odradiť od cvičenia nesprávnymi informáciami. Zistite, aká je pravda. V tomto článku vám predstavíme mýty, ktoré by ste mali poznať.

1. Ženám stačí robiť kardio
Často sa hovorí, že ženám stačí cvičenia aeróbne, teda behať na bežeckom páse, bicyklovať na rotopede alebo cvičiť na eliptickom trenažéri. Aj pre ženy je však dôležité posilňovanie, cvičenie s činkami. Takéto cvičenie pomáha zlepšovať kondíciu, koordináciu, výkonnosť i silu. Možno budete prekvapené, ako vám pomôže, keď sa začnete venovať aj činkám. A nie, nemusíte sa báť, že z vás vyrastú nepekné kulturistky.

2. Ženy by nemali cvičiť ako muži
Ak budete cvičiť ako muži, budete vyzerať ako muži. Nesprávne! Môžete cvičiť tak, ako chcete. Ak máte ciele získať silu a svalovú hmotu, môžete cvičiť aj ako muži. Môžete robiť drepy, benčpres, tlaky. Nie sú to mužské cviky, sú to cviky pre každého človeka bez rozdielu pohlavia. Ak je vaším cieľom zlepšiť silu alebo vypracovať väčší biceps, nie je problémom na to využiť tréning, aký uplatňujú muži.

3. Ženy chcú len schudnúť
Nie všetky ženy chcú vyzerať rovnako a nie všetkým ženám stačí len chudnúť. Ak už raz aj schudnú, často prídu na to, že by sa im hodilo posilniť niektoré partie, ako stehná, zadoček či ramená. Existujú ženy, ktoré budovaniu lepšieho tela venujú viac priestoru.

4. Silové cviky sú nebezpečné
Mnoho žien, aj keď sa dostane k cvičeniu s činkami, sa bojí silových cvikov ako sú tlaky s veľkou činkou, benčpres, drepy s veľkou činkou, mŕtve ťahy. Nie sú však o nič nebezpečnejšie, akú bicepsové zdvihy, upažovania s jednoručkami, či príťahy jednoručiek. Všetko závisí od toho, akou technikou ich cvičíte. Ak ich budete cvičiť správne a nepreceníte svoje sily, zranenia sa báť nemusíte. Ak však vaša forma bude hrozná, zraniť sa môžete aj pri najbezpečnejšie vyzerajúcich cvikoch.

5. Ženy potrebujú špeciálny proteín
Každý proteín je rovnaký. Ženy nepotrebujú špeciálne verzie proteínových práškov po tréningu. ide len o produkty ktoré vznikli s cieľom nalákať ženy k ich užívaniu a často sú drahšie ako bežné srvátkové proteíny, ktoré užívajú muži. Ich zloženie aj podstata sú pritom rovnaké. nemusíte sa ich báť a pozorne sledujte hlavne pomer bielkovín, sacharidov a tukov. Ak chcete nabrať viac svalov, voľte tie s väčším počtom sacharidov. Ak ste v diéte, uprednostňujte tie, ktoré ich majú minimum.

6. Ženy by nemali užívať kreatín
Kreatín je látka, ktorú si telo vytvára prirodzene. Jeho názov síce môže ženám naháňať hrôzu, no ide o bezpečný doplnok výživy, ktorý bol preverený množstvom štúdií. Realitou je, že pomáha telu vytvárať a lepšie využívať energiu. Užívať ho môžu aj ženy, ktoré vďaka nemu ľahšie vybudujú svaly a zvýšia svoju výkonnosť. Ak vás vystraší nárast hmotnosti, ten spôsobuje voda, ktorú zadržiava v bunkách. Po doužívaní tento neškodný efekt zmizne.

7. Cvičením s činkami strácate ženskosť
Pravdou je, že cvičením s činkami posilňujete a budujete svaly, ale aj pomáhate spaľovať tuky. Veľké množstvo štúdii ukázalo, že ženy, ktoré cvičia s činkami sú silnejšie, chudšie a zdravšie ako ženy, ktoré sa takému cvičeniu nevenovali. A aj na fotkách mnohých fitnessiek vidno, že zo ženskosti o nič neprišli. Možno to pozorovať skôr u kulturistiek, ktoré sú však aj vzhľadom na užívanie steroidov extrémom.

Článok bol pôvodne vydaný 07.06.2014.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist