Kulturistika

Yamagishi vyhral v Tampe 212-ku + výsledky ďalších kategórií

09. augusta 2014

Behom víkendu sa na Floride koná PBW Tampa Pro 2014, ktoré je práznačné tým, že je to posledná šance pre pretekárov z IFBB kvalifikovať sa na blížiaci sa Olympia Weekend. Dvojdňové podujatie má za sebou už prvý deň.

V piatok sa diváci mohli sústrediť na štyri kategórie, z ktorých najsledovanejšou bola kategória kulturistov do 212 libier. Tú ovládol známy Japonec žijúci v USA, Hidetada Yamagishi. Tomu mali byť najväčšou konkurenciou Tricky Jackson a Baitollah Abbaspour, ktorí však nakoniec ovládli tretie, resp. piate miesto. Druhý skončil Marvin Ward a štvrtý Thomas Benagli.

Yamagishi sa stal desiatym kulturistom s priamym postupom na Olympia 212 Showdown. Doplnil tak James Lewisa, Davida Henryho, Kevina Englisha, Joseho Raymonda, Eduarda Correu, Samiho al Haddada, Guya Cisternina, Aarona Clarka a Charlesa Dixona. Vďaka kvalifikačnému rebríčku sa súťaže môžu zúčastniť aj Mark Dugdale, Raul Carrasco, Ahmad Ahmad, Baitollah Abbaspour a Mboya Edwards. Mimochodom, slovenský zástupca Marián Čambal v ňom obsadil 10. miesto.

PORADIE KATEGÓRIE DO 212 LIBIER:
1. Hidetada Yamagishi, 2. Marvin Ward, 3. Tricky Jackson, 4. Thomas Benagli, 5. Baitollah Abbaspour, 6. Derik Farnsworth, 7. Cory Mathews, 8. Wendell Floyd, 9. Darron Glenn, 10. Fernando Noronha, 11. Milton Martinez, 12. Charles Ray Arde, 13. Derek Leverant, 14. Marcos Cardona, 15. Gilmar de Souza, 16. Alejandro Cambronero, 16. Anthony Paitaris, 16. Daron Lytle, 16. Emro Karadujovic, 16. Jocelyn Jean, 16. John Arendzs, 16. Luis Santa, 16. Pierre Chamoun, 16. Rixio Tapia.

Ďalšie kategórie z piatka

V Tampe sa v piatok uskutočnili aj finálové boje v kulturistike žien, ktorú nakoniec v súboji s Jennifer Sediovou ovládla Sheila Blacková. Bethany Cisterninová bola prvá v kategórii fitness žien a Sadik Hadzovic v physique mužov.

Výsledky – kulturistika žien: 1. Sheila Bleck, 2. Jennifer Sedia, 3. Monique Jones, 4. Kahla Bullemor, 5. Melody Spetko, 6. Mimi Jabalee, 7. Juanita Blaino, 8. Kim Buck, 9. Aleesha Young, 10. Zoa Linsey, 11. Virginia Sanchez, 12. Roxanne Edwards, 13. Alicia Alfaro, 14. Olga Puzanova, 15. Lisa Giesbrecht, 16. Alvetina Goroshinskaya, 16. Angela Debatin, 16. Beth Wachter, 16. Janeen Lankowski, 16. Judy Gaillard, 16. Lisa Cross, 16. Mary Ellen Jerumbo.

Výsledky – fitness žien: 1. Bethany Cisternino, 2. Darrian Tissenbaum, 3. Kristine Duba, 4. Liudmila Somkina, 5. Sarah Kovach, 6. Amanda Hatfield, 7. Lishia Dean, 8. Aurika Tyrgale, 9. Tiffany Chandler , 10. Shannon Siemer, 11. Natalie Graziano, 12. Debbie Sizemore, 13. Eileen Wells.

Výsledky – physique mužov: 1. Sadik Hadzovic, 2. Anton Antipov, 3. Tristan Murray, 4. Emmanuel Banks, 5. Michael Ferguson, 6. Brandon Hendrickson, 7. Ryan Hinton, 8. Anthony Brigman, 9. Brian Hay, 10. William Sullivan, 11. Jeff Seid, 12. Russell Waheed, 13. Jacques Lewis, 14. Jermaine Wadr, 15. Shareef Alikhan, 16. AJ Shukoori, 16. Brant LaRose, 16. Butch Rolle, 16. Chad Abner, 16.Geobanny Paula, 16. Igor Gajic, 16. Joe Herr, 16. Michael Barnt, 16. Michael Bevins, 16. Shane eslahi, 16. Sheridan Hause, 16. Stephen Talamo, 16. Steve Mousharbash, 16. Travales Blount, 16. Tyler Stines.

V sobotu sa bude súťažiť v ďalších štyroch kategóriách. Sumár prinesieme v nedeľu ráno.