Kulturistika

Kai Greene – má na to, aby konečne vyhral?

31. augusta 2014

V predošlých týždňoch sme sa zamerali na prípravu víťaza minuloročnej Olympie a držiteľa tretieho miesta. K Philovi Heathovi a Dennisovi Wolfovi sa dnes pridruží muž, ktorý skončil vlani medzi nimi. Druhý Kai Greene.

Greene vlani skončil druhý, ale bol sklamaný. V roku 2012 síce tiež skončil druhý, ale vtedy na Heatha nemal. Minulý rok však ukázal veľký pokrok a víťazstvo mal na dosah. Aj preto sú jeho terajšie ambície tie najvyššie.

Tridsaťdeväťročný rodák z New Yorku sa aj tento rok pripravoval s plnou koncentráciou na vrchol sezóny, ktorý sa uskutoční už o necelé tri týždne v Las Vegas.

Greene sa pred súťažou príliš neukazuje, a tak ani teraz nevieme, aká je jeho aktuálna forma. Niekoľko týždňov pred Olympiou bol však veľmi mohutný a zdá sa, že nejaké kilá svalov oproti vlaňajšku nabral.

Exhibícia začiatkom júna:

Hmota však na tomto nižšom kulturistovi nebola veľkým problémom. Ak sa mu počas roka podarilo zapracovať na slabinách a ak sa perfektne vyrysuje, má na to, aby sa stal šampiónom.

Náznak formy po kardio tréningu zo 17.8.: