Motivácia

Arnold Schwarzenegger: 5 tipov pre úspešný život

28. augusta 2014
Arnold Schwarzenegger: 5 tipov pre úspešný život
Každú stredu budeme na našom portáli prinášať články týkajúceho sa najväčšieho kulturistického šampióna všetkých čias, ktorý dosiahol úspechy v športe, v showbiznise i v politike. Dnes vám predkladáme 5 tipov Arnolda Schwarzeneggera pre úspešný život.

1. Verte si
„Všetci máme veľkú vnútornú silu. Tou silou je sebadôvera. To je skutočne prístup potrebný k víťazstvu. Musíte sa vidieť ako víťazíte ešte predtým, ako vyhráte. A musíte byť hladní. Musíte chcieť dobíjať.“

2. Berte trápenia a zlyhania ako niečo pozitívne
„Sila neprichádza z víťazenia. Vaše trápenia rozvinú vaše silné stránky. Keď prechádzate cez náročné situácie a rozhodnete sa nevzdať, to je tá pravá sila.“

3. Urobte vždy niečo navyše
„Posledné tri alebo štyri opakovania sú to, čo zaistí rast svalov. Táto oblasť bolesti oddeľuje šampióna od niekoho, kto šampiónom nie je. A to je to, čo väčšine ľudí chýba, nemajú odvahu na to, aby pokračovali a povedali si, že to urobia aj cez bolesť bez ohľadu na to, čo sa stane.“

4. Choďte cvičiť
„Cvičenie ti dáva príležitosť vypustiť zo seba nahromadené energie vytvorené stresom a rovnako ako zlepšuje stav tela, posilňuje aj dušu.“

5. Pomáhajte druhým
„Pomáhajte iným a vráťte niečo naspäť. Garantujem vám, že zistíte, že služby iným zlepšia životy a svet okolo vás. Najväčšia odmena za to je obohatenie a nový zmysel, ktoré prinesiete do vášho vlastného života.“

Na budúcu stredu sa pozrieme už na niečo z tréningu.