InstagramFacebookYoutube
Pre ženy

Ako zabrániť pokušeniu v diéte?

Autorka: Lucka  /   06. septembra 2014
Ako zabrániť pokušeniu v diéte?
Ak chcete byť štíhla, musíte si uvedomiť, že musíte zmeniť svoj životný štýl. Aj keď sa si to uvedomíte a snažíte sa chudnúť alebo udržiavať si štíhlu líniu, nastanú obdobia, kedy máte problémy ovládnuť svoje chute a podľahnete pokušeniu. V tomto článku vám však prinášame štyri tipy, ktoré takéto prehrešky obmedzujú.

1. | BUĎTE OTVORENÉ O SVOJICH CIEĽOCH

Na to, čo skonzumujete, má veľký vplyv aj vaše okolie. Rodina, priatelia, kolegovia. Povedzte im o svojich cieľoch, povedzte im o tom, že sa snažíte schudnúť a potrebujete ich oporu. Je dôležité, aby ste s nimi komunikovali a napriek tomu, že vaše rozhodnutie nemusia pochopiť, vysvetlite im prečo to robíte, čo chcete dosiahnuť a čo potrebujete od nich. Nie je potom ťažké odmietnuť koláč, ktorý vám na návšteve silou-mocou ponúkajú. Zároveň vám najbližší môžu byť oporou v najťažších chvíľach. Ideálne je budovať si sieť kontaktov rovnako zameraných ľudí, ktorí poznajú a chápu vašu situáciu.

Článok pokračuje pod reklamou


2. | NAPLÁNUJTE SI SVOJE VEČERNÉ JEDENIE

Viete, kedy ženy v diéte najpravdepodobnejšie siahajú po pokušení? Večer. Aj keď sa celý deň dokážete ubrániť chúťkam a držíte sa svojej diéty, večer často podľahnete a siahnete po čokoláde. Dobrou správou je, že sa nemusíte večernému jedeniu vyhýbať. Treba si ho však naplánovať tak, aby ste aj neskôr večer prijali niečo, čo vám dodá živiny, zaženie hlad a pritom nenaruší proces chudnutia. Ide o jedlá, ktoré sú plno bielkovín a majú málo sacharidov a tukov. Na internete nájdete veľa receptov. Ak chcete niečo rýchle, postačí vám nízkotučný tvaroh, ktorý si môžete ochutiť proteínovým práškom.

3. | OBMEDZTE PITIE ALKOHOLU

Pre tých, ktorí pravidelne alkohol nepijú, to nebude problém. Vedzte však, že pokiaľ holdujete alkoholu, budete to mať v diéte ťažké. Aj keď sám o sebe nemusí byť pohár vína škodlivý, pomôže však u vás vyvolať chúťky na jedlo. Zároveň otupuje inhibítory, vďaka čomu pri podľahnutí skonzumujete viac ako bez alkoholu. Najlepšie urobíte, ak sa ho vzdáte úplne. Samozrejme, príležitostne na oslavách ho ignorovať nemusíte.

4. | DOPRAJTE SI VEĽA SPÁNKU

Spánok má veľký význam na reguláciu vašich hormónov, a preto by ste ho nemali podceňovať. Ak sa dostatočne nevyspíte, hormóny posilňujú chuť do jedla. Zároveň, aj vaša unavená myseľ ľahko podľahne nezdravým jedlám, keď budete chcieť dodať telu energiu. Viac spánku sa zároveň rovná aj väčšej efektivite tréningov. Doprajte si teda sedem až deväť hodín spánku a zvyknite si chodiť spávať skôr.?


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist