SlovakFitness.sk

Zaujímavosti 23. 07. 2017

Veľa televízie spôsobuje deťom antisociálne problémy

ikonka
Vedecká štúdia zverejnená v pondelok tvrdí, že príliš veľa televízie u päťročných detí spôsobuje antisociálne problémy v neskoršom veku. Pridružuje sa tak k mnohým výskumom, ktoré poukazujú na nepriaznivé vplyvy televízie na deti.

Vedci zistili, že ak deti vo veku piatich rokov sledovali televíziu tri a viac hodín denne, boli o niečo náchylnejšie ku krádežiam, bitkárskym prejavom a iným neprimeraným správaniam vo veku siedmich rokov.

Štúdium, ktoré analyzovalo informácie zhromaždené od 11 000 detí narodenými medzi rokmi 2000 a 2002 vo Veľkej Británii, tiež poukázalo na to, že hrania počítačových hier nemalo taký nepriaznivý vplyv na detské správanie.

Táto analýza odhalila, že dve tretiny päťročných detí sledujú televíziu hodinu až tri denne, 15 % z nich sleduje viac ako tri hodiny a menej ako 2 % televíziu vôbec nesledujú. Len 3 % z týchto detí pritom trávilo viac ako tri hodiny hraním počítačových hier.

Zistenia spolu s predošlými výskumami ukazujú, že príliš veľa sledovania televízie u detí môže mať negatívne vplyvy pri ich psychickom zdraví. Rodičia, ktorí obmedzujú deťom televíziu, teda robia správnu vec.

Článok bol pôvodne vydaný: 30.3.2013

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
15-tipov-ktore-vam-pomozu-udrzat-mod-palenia-tukov15 tipov, ktoré vám pomôžu udržať mód pálenia tukovgen-sposobujuci-chut-na-sladke-bojuje-proti-tukomGén spôsobujúci chuť na sladké bojuje proti tukomcitte-sa-a-vyzerajte-lepsie-riesenia-troch-problemov-suvisiacich-so-starnutimCíťte sa a vyzerajte lepšie: Riešenia troch problémov súvisiacich so starnutímtop-3-hodinky-suunto-ktore-vas-nezruinujuTOP 3 hodinky Suunto, ktoré vás nezruinujúako-dlho-trva-kym-u-vas-nastupi-pretrenovanieAko dlho trvá, kým u vás nastúpi pretrénovanie?
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist