InstagramFacebookYoutube
Motivácia

Prečo si musíte stanoviť ciele?

12. októbra 2014
Prečo si musíte stanoviť ciele?
Ako už sme na začiatku našej existencie písali, ciele sú dôležité, ale podceňované. Dôležitosť stanovovania cieľov je otvoreným tajomstvom úspechu mnohých športovcov, podnikateľov či umelcov. Tak prečo si ich nestanovíte aj vy?

Podstatou stanovovania cieľov je, že vám dajú krátkodobú i dlhodobú motiváciu a umožnia vám na niečo sa sústrediť. To pomáha vašej mysli vedieť, čo je potrebné urobiť a ktorým smerom sa ubrať. Vďaka tomu ľahšie môžete rozvíjať zručnosti a schopnosti, ktoré naozaj potrebujete a dokážete si plánovať svoje dni tak, aby ste získali zo života to najlepšie.

Prečo si musíte stanoviť ciele?

Článok pokračuje pod reklamou


Stanoviť si jasne definovaný krátkodobý alebo dlhodobý ciel vám umožní merať svoj pokrok a dosiahnuť uspokojenie, keď svoje ciele dosiahnete. Zaznamenávanie si pokrokov zároveň podáva pohľad na cestu k cieľom a udržiava vás sústredených a motivovaných.

Vďaka tomu môžete aj eliminovať pocity nenapĺňajúcej práce, ktorá nikam nevedie. Budete presne vedieť, že tvrdá práca vás prináša bližšie k vášmu cieľu, ktorý má pre vás osobný význam.

Okrem toho budete vedieť, ktorá práca je pre vás zbytočná, a tak budete lepšie sústrediť svoju energiu. Takisto robíte dobrú vec aj pre vašu sebadôveru, ktorá značne vzrastie v momente, kedy cieľ dosiahnete.

Ako si správne stanoviť svoje ciele?

Ciele si môžete stanoviť nie len v oblasti cvičenie a zdravého životného štýlu, ale aj v osobnom a pracovnom živote. Najlepšie je, keď si ich aj zapíšete na papier. Väčšie ciele treba rozložiť na menšie, ktoré vás krok po kroku privedú k splneniu toho najdôležitejšieho. Samozrejme, ciele by mali byť konkrétne, dosiahnuteľné a časovo dosiahnuteľné. O tom, ako si ich stanoviť, sa podrobnejšie dočítate v článku, ktorý bol pôvodne vydaný 3. marca 2013, deň pred spustením nášho webu:

Ciele – dôležité, no podceňované. Stanovte si ich správne!


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist