Pre ženy

Krajšia pleť aj vďaka týmto jedlám

Autorka: Lucka  /   18. októbra 2014
Krajšia pleť aj vďaka týmto jedlám
Chceli by ste čistejšiu, hladkú pleť, ktorú by vám závidela nejedná mladá slečna? O omladenie vašej pleti sa nemusí starať len chémia kozmetických produktov, môžete sa spoľahnúť aj na jedlá s obsahom antioxidantov, ktoré budú pokožku aj chrániť.

Vyzerajte mlado vďaka týmto nutrične bohatým jedlám:

1. | Čučoriedky
Konzumáciou čučoriedok bojujete proti voľným radikálom, ktoré škodia bunkám pokožky a redukujú kolagén. Ak chcete spomaliť proces starnutia, čučoriedky sú vašou voľbou číslo jedna.

2. | Červená paprika
Len polovica šálky nakrájanej červenej papriky vám dodá 100% dennej odporúčanej dávky vitamínu C, ktorý okrem iného bojuje aj proti vráskam. Výskumníci vo Veľkej Británii zistili, že ženy s vyšším príjmom tohto vitamínu mali menej vrások a menej suchú pokožku.

3. | Avokádo
Jedením avokáda prijímate dostatok vitamínu E na to, aby ste uľavili pokožke a zabránili jej vysušovaniu. Výskumy však tiež poukazujú na to, že tento vitamín chráni aj pred škodlivými UV lúčmi.

4. | Cibuľa
Možno ju neobľubujete, ale cibuľa obsahuje veľa quercetínu, ktorý bojuje proti vráskam. Takisto chráni pokožku pred UVB žiarením. Tak sa ju nebojte pridávať do jedál.

5. | Sladké zemiaky
Sladké zemiaky sú bohaté na beta-karotén, ktorý produkuje vitamín A. Ten má pozitívne účinky na bunky a tým chráni pokožku pred narušeniami. Dokonca sa jeho deriváty používajú aj v kozmetickom priemysle.

6. | Granátové jablko
Toto ovocia obsahuje veľa vitamínu C a obsahuje viac antioxidantov ako víno či zelený čaj. Vašu pokožku udrží sviežu, bez vrások a dokonca znižuje riziko rakoviny kože.

7. | Losos
Losos je bohatý na živiny, ktoré sú spojené s obmedzovaním starnutia. Obsahuje aj omega-3 mastné kysliny, ktoré znižujú suchosť pokožky, ktorú tak dlhšie udržujú hladkú, mäkkú a pružnú. Losos takisto bojuje proti zápalom a chronickým kožným ochoreniam.

8. | Celozrnné produkty
Nie len ryby, ovocie a zelenina sú užitočné v ceste za krásnou pleťou. Aj produkty z celých zŕn obsahujú látky, ktoré sú prospešné. Konkrétne ide o polyfenoly a karotenoidy, ktoré bojujú proti starnutiu.