InstagramFacebookYoutube
Motivácia

Ako zvládnuť Veľkonočný pondelok?

20. apríla 2014
Ako zvládnuť Veľkonočný pondelok?
Veľká noc so sebou prináša rodinné stretnutia a množstvo chutných jedál, zákuskov a nápojov. Muži to majú navyše ťažšie – chodia od rodiny k rodine a neponúknuť sa po výdatnej šibačke alebo kúpačke by bolo neslušné, no nie?

Naštartujte Veľkonočný pondelok aspoň troškou aktivity. Ak neplánujete cvičiť popoludní či večer, zacvičte si ráno alebo pridajte ráno dávku kardia, ktoré vykompenzuje zväčšený príjem kalórií. Ak máte naplánovaný na neskôr aj tréning, cvičte pokojne aj dvojfázovo. Tiež vám neuškodí prechádza medzi návštevami, ak však samozrejme nebudete musieť ísť do susedného mesta.

Taktiež sa hneď ráno alebo pred odchodom z domu nezabudnite pozrieť do zrkadla a pripomenúť si vaše ciele. Pripomeňte si tú drinu, ktorú ste už museli urobiť a drinu, ktorá vás ešte čaká. Ak to navyše preženiete v tento sviatočný deň s konzumáciou nezdravých kalorických jedál, bude ešte väčšia. A to chcete?

Článok pokračuje pod reklamou


Nikto nečaká, že budete na veľkonočných potulkách ignorovať všetko jedlo, môžete si pokojne dopriať aj to sladké. Nepreháňajte to s jedením, no nemusíte to preháňať ani s „trpením“. Je občas dobré aj trošku zhrešiť. Navyše, taká šunka vám až tak neublíži. Horšie je to však so šalátmi s majonézou či zákuskami.

A keď naozaj neodoláte, tak urobte aspoň to minimum námahy a obmedzte alkohol a vynechajte úplne sladené nápoje. Už aj tak ste prijali dosť kalórií a netreba ich navršovať z takýchto nepodstatných zdrojov. Pite radšej dostatok vody, ktorá tiež bojuje proti prejedaniu.

Rýchle tipy pre Veľkonočný pondelok:

1. Absolvujte tréning, prípadne pridajte kardio navyše
2. Nezabudnite na kvalitné raňajky, ktoré vás zasýtia
3. Menšie podvádzanie neuškodí, no skutočne len menšie!
4. Vyhýbajte sa alkoholu a sladeným nápojom, no pite dostatok vody
5. Pripomeňte si, akú drinu ste už odviedli a opýtajte sa, či prejedanie stojí za toZdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist