InstagramFacebookYoutube
Výživa

Máte problém s priberaním? Zvýšte si apetít

18. augusta 2023
Máte problém s priberaním? Zvýšte si apetít
Mnoho ľudí chce schudnúť a má s tým problém. Typov je neúrekom a sú už dobre známe. Čo ale, ak sa snažíte pribrať a nemôžete. Prinášame vám zopár tipov, ako si môžete zvýšiť apetít.

Možno sa niekto z bežného obyvateľstva opýta, kto by chcel priberať. Pravdou je, že veľa ľudí. Dostatočný príjem jedla je totiž základom tvorby novej svalovej hmoty. Niekto priberá ľahko a nemá s jedením problémy. Sú však aj ľudia, ktorým komplikuje situáciu nedostatok chute do jedla. Ako to vyriešiť?

Jedzte menšie porcie častejšie
Základom toho, aby ste toho zjedli čo najviac, je paradoxne toho zjesť menej. Menej, ale častejšie. Zjedzte v priebehu dňa 5 až 6 menších jedál namiesto troch veľkých. Toto je osvedčený spôsob, ako podporiť chuť do jedla, pretože zvýši váš metabolizmus a budete schopní využiť jedlo rýchlejšie, takže sa aj skôr budete cítiť hladní.

Článok pokračuje pod reklamou


Vyhnite sa jedlám bohatým na sodík a vlákninu
Vysoký obsah sodíka vo vašich jedlách bráni vášmu apetítu. Podobne ako jedlá, ktoré sú bohaté na vlákninu, spôsobujú, že váš mozog si myslí, že už ste plní a tak tlmí signály chute do jedla.

Nejedzte kyslé ovocie
Je veľa ovocia, ktoré obsahuje veľký obsah kyselín, ktoré dávajú vášmu mozgu signál, aby spomalil proces trávenia, čo vedie k tomu, že sa vám jedlo ukladá v žalúdku a tým prídete o chuť do jedla. Ide o ovocia ako rajčiny, citróny a pomaranče. Podobný efekt má ale aj mrkva z radu zeleniny. Ak chcete schudnúť, jedzte ich, ak pribrať, nie sú dobrou voľbou.

Seďte pri jedení v chladnejšom prostredí
Možno ti pre vás znie neuveriteľne, ale je to dokázaný fakt. Ak sedíte v chladnejšom prostredí, tak toho zjete viac, pretože telo má tendenciu jesť viac potravy, aby sa udržalo teplejšie. Ak akurát nevládne zima, sadnite si trebárs pri klimatizáciu.

Dajte si do poriadku aj veci mimo výživy
Nie len samotnými krokmi vo výžive zvýšite svoju chuť do jedla. Prospieva k nej aj kvalitný spánok a uvidíte, že po tvrdom tréningu síce hneď nebudete mať chuť na nič, no s odstupom času sa vám apetít zvýši. Takisto treba piť veľa vody a vyhýbať sa cigaretám či alkoholu.

Letný režim, pôvodne z 16.12.2014.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist