Suplementy

Čo potrebujete vedieť o spaľovačoch tuku?

11. februára 2015
Čo potrebujete vedieť o spaľovačoch tuku?
Spaľovače tukov sú doplnky výživy, ktoré podporujú chudnutie. Fungujú, keď cvičíte, oddychujete alebo spíte. Na akých princípoch sú vytvorené, aké sú ich prísady a ako ich účinok zmaximalizovať? Dozviete sa to práve teraz.

Na akých princípoch spaľovače tukov fungujú?

1. Redukcia chute do jedla - hlad a túžba po jedla sú najväčšími prekážkami, ktorým ľudia v snahe schudnúť čelia. Spaľovače obsahujú látky, ktoré posielajú mozgu signál o tom, že nie ste hladní. Výsledkom toho sa zníži príjem jedál a kalórií.

2. Blokovanie tukov a sacharidov - niektoré spaľovače dokážu blokovať absorpciu sacharidov a tukov tráviacim systémom. Sú vylučované z tela, a tým pádom nezvyšujú príjem kalórií.

3. Zvýšenie metabolizmu - rýchlosť metabolizmu ovplyvňuje to, ako rýchlo budete chudnúť. Čím je rýchlejší, tým to pôjde ľahšie. A práve tieto suplementy majú za úlohu metabolizmus urýchľovať.

4. Zvýšenie úrovne energie - mnohé spaľovače pôsobia zároveň aj ako stimulanty. Dodávajú vám energiu, a tak môžete z seba vydať viac počas cvičenia. Čím intenzívnejšie budete cvičiť, tým viac kalórií spálite.

5. Podpora mozgu a nálady - zmeny nálad sú pri chudnutí bežné. Niektoré suplementy však obsahujú látky, ktoré sa zameriavajú aj na kontrolu emócií a sústredenia.

Aké sú obvyklé prísady spaľovačov tukov?

Viaceré štúdie odhalili, ktoré zložky suplementov sú najúčinnejšie. Napriek tomu však výrobcovia využívajú kombinácie viacerých, aj menej efektívnych ingrediencií. Najčastejšie sa spaľovače tukov tvoria kombináciou látok, ktoré si teraz uvedieme.

Tie najefektívnejšie a najpopulárnejšie sú: kofeín, extrakt zeleného čaju, CLA, GLA a kalcium pyruvát. Ďalšie často používané zložky sú: yohimbe, chitosan, hoodia gordonii, chicamine, tyramín, 7-keto, geranamín, R-ALA, oolongový čaj, HCA a ďalšie.

Prísady majú rôzne účinky. Niektoré organizmus stimulujú, čím umožnia spáliť viac kalórií cez fyzickú aktivitu. Ďalšie pomáhajú rozkladať tuky alebo bránia ich tvorbe. Potom sú aj látky, ktoré potláčajú chuť do jedla. Niektoré znižujú krvný cukor a kontrolujú zmeny nálad typické pri nízko sacharidových diétach.

Ako dosiahnuť so spaľovačmi tukov najlepšie výsledky?

Spaľovač, ktorý si vyberiete ako váš doplnok v ceste za vysnívaným telom, funguje len vtedy, ak pravidelne cvičíte a poctivo sa stravujete. Kardiovaskulárne tréningy sú obzvlášť dôležité, ale aj posilňovanie snahu schudnúť maximalizuje.

Skutočne kľúčová je výživa. Vaša diéta by mala pozostávať hlavne z celozrnných výrobkov, ovocia, zeleniny, zdravých tukov a bielkovín. Sacharidy sú nevyhnutné, pretože poskytujú telu energiu, ale mali by ste ich konzumovať s opatrnosťou. V primeraných množstvách a uprednostňoval komplexné pred jednoduchými. Keď chudnete, cukor je vaším najväčším nepriateľom.