Naše ďalšie weby: NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Motivácia 31. 07. 2016

Spôsoby, ako neprísť o motiváciu

ikonka
Ľahká cesta k vysnívanej postave neexistuje. Zabudnite na tajomstvá, ktoré z vás urobia adonisa behom týždňa. Radšej si pozrite päť dôvodov, ktoré by vás mohli motivovať k tomu, aby ste nestratili záujem o cvičenie.

Väčšinou sa stane, že ak máte hektický deň, cvičeniu prikladáte najmenšiu dôležitosť. Nevidíte chudnutie, nárast svalov a žiadne okamžité výsledky u vás vytvoria dojem, že ide o stratu času. Prinášame vám však prehľad vecí, z ktorých budete mať prospech vďaka cvičeniu okamžite!

Zlepšíte si produktivitu a činnosť mozgu

Výskum neurológov dokázal, že už 20 minút mierneho cvičenia okamžite posilňuje ľudskú pozornosť a kognitívne schopnosti. Až hodinu po takomto cvičení môžete ťažiť z nárastu mozgovej činnosti, ktorá vedie k lepšej produktivite. Aj keď máte pred sebou veľa práce a cítite sa vystresovaní, skúste si zacvičiť a uvidíte, že vám to pomôže lepšie sa sústrediť. Mnohí úspešní ľudia radi cvičia na obed, aby popoludní fungovali v práci efektívnejšie.

Článok pokračuje pod reklamou


Ľudia vás budú vnímať v lepšom svetle

Je dokázané, že zdravšie vyzerajúci a lepšie vyzerajúci ľudia majú vyššie šance uspieť napríklad na pracovnom pohovore. Okrem toho, že v posilňovni môžete získať nové kontakty, ľudia mimo nej vás budú vnímať v lepšom svetle, keď uvidia, že ste v dobrej fyzickej kondícii alebo len jednoducho lepšie vyzeráte. Nedávna štúdia ukázala, že ľudia, ktorí sa venujú cvičeniu, sú atraktívnejší ako tí, ktorí tak nerobia. Ľudia ich tiež vnímajú priateľskejšie a milo.

Vaša pokožka bude vyzerať krajšie

Pravidelné cvičenie pôsobí priaznivo aj na vašu pokožku, ktorá vyzerá mladšie a zdravšie. Nečudujte sa, že cvičením opekniete. Vedci zistili, že vďaka cvičeniu sa zvýši cirkulácia krvi v obehu, ktorá sa dostane ľahšie aj do pokožky. Dobré pre ňu je aj potenie, ktoré jej dodáva dobre hydratovaný vzhľad.

Budete mať lepší sexuálny život

Fyzicky aktívnejší človek si užije sex viac ako človek, ktorý nie je v kondícii. Hlavne u starších mužov je zlepšený kardiovaskulárny stav dôležitý. Cvičenie vedie k udržiavaniu hladiny testosteronu, väčšiemu libidu, dlhšej výkonnosti, lepšej flexibilite a je ako prevencia proti erekčnej dysfunkcii. Navyše zvyšuje sebavedomie, a čo je výhodne pre slobodných mládencov, zvyšuje atraktivitu u opačného pohlavia.

Budete lepšie spať

Vedci v roku 2011 urobili štúdiu, prostredníctvom ktorej zistili, že ľudia so stredne veľkou intenzitou cvičenia, ktorá trvala spolu 150 minút týždenne, boli schopní rýchlejšie zaspať a cítili sa menej unavení počas dňa. Cvičte aspoň päťkrát týždenne po polhodine, a budete späť ako bábätko. Pozor však na tréningy, ktoré sú neskoro večer. Tie naopak kvalitu spánku môžu narúšať.

Som unavený, nudí ma to, nemám čas... To sú najčastejšie používané výhovorky, pokiaľ ide o cvičenie. Každý sa s nimi stretol, no môžeme ich poraziť. Ak vám nepomohlo päť bodov vyššie, naštudujte si ešte tento článok: Prekonajte bežné bariéry a začnite cvičiť!

Článok bol pôvodne vydaný 7.4.2013.

Pomôžte nám:
Vadí vám niečo na našom webe? Všimli ste si technickú chybu? Chceli by ste niečo vylepšiť?   Dajte nám vedieť »

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku
© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk TOPlist