InstagramFacebookYoutube
Pre ženy

Jedlá, ktoré pomôžu ženám páliť tuky

11. apríla 2015
Jedlá, ktoré pomôžu ženám páliť tuky
Ak chcete zaručiť úspech pri svojom chudnutí, musíte robiť tie správne rozhodnutia v stravovaní. Prinášame vám desať jedál, ktoré pomôžu zasýtiť každú ženu a podporia aj vašu cestu za štíhlou postavou.

Uvedené jedlá sú zdravé, chutné a ľahko dostupné.

1. Špenát - obsahuje veľmi málo kalórií a je plný vitamínov, minerálov a antioxidantov. Podporuje detoxikáciu pečene, pomáha telu odplavovať toxíny a podporuje takto aj chudnutie.

Článok pokračuje pod reklamou


2. Bobuľovité ovocie - nie vždy je ovocie pri chudnutí najlepšou voľbou, no čučoriedky, jahody alebo maliny sú plné antioxidantov a vlákniny, pričom zároveň obsahujú málo fruktózy.

3. Zelený čaj - nejde o jedlo, ale vynechať ho, by bola chyba. Telo stimuluje k chudnutiu, je plný antioxidantov a má dostatok kofeínu, aby vám dodal aj potrebnú energiu.

4. Jogurt - nesladený prírodný jogurt je skvelým zdrojom probiotík, ktoré sú dôležité aj pri chudnutí. Obsahuje aj veľa bielkovín, takže budete dlhšie zasýtené. Ochutiť si ho môžete medom.

5. Losos - losos je tučná ryba, ale obsahuje zdravé tuky, ktoré pomáhajú spaľovať telesný tuk efektívnejšie. Obsahuje aj veľa bielkovín. Dá sa pripraviť ľahko rôznymi spôsobmi a veľmi dobre chutí.

6. Avokádo - avokádo v sebe skrýva vlastnosť, ktorá podporuje metabolizmus človeka. Obsahuje aj veľa zdravých tukov a antioxidantov, ktoré pomáhajú telu fungovať optimálne. Tým pádom aj chudnutie ide ľahšie.

7. Vajcia - jedno uvarené vajce s krajcom celozrnného chleba na raňajky spôsobí, že prijmete bielkoviny potrebné živiny a zabránite produkcii hormónu, ktorý podporuje chuť do jedla. Je to vedecky potvrdené.

8. Orechy - kešu či mandle majú veľa omega-3 mastných kyselín, ktoré pomáhajú mať pod kontrolou apetít. Znižujú tiež tvorbou kortizolu, ktorý je brzdou chudnutia.

9. Ovsené vločky - miska ovsených vločiek je perfektným štartom do dňa. Dodajú vám vlákninu, ktorá pomôže udržiavať váš tráviaci systém v poriadku. Taktiež vás na dlhé hodiny naplnia a obsahujú veľa vitamínov skupiny B.

10. Šošovica - šošovica je výborným rastlinným zdrojom bielkovín a obsahuje aj veľa vlákniny. Šošovica pomáha regulovať úroveň cukru v krvi a dodáva telu energiu.

zdroj: Women’s Fitness


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist