InstagramFacebookYoutube
Pre ženy

Tipy pre ženy, ktoré chcú vyzerať mladšie

18. apríla 2015
Tipy pre ženy, ktoré chcú vyzerať mladšie
Čas zastaviť nemôžete, ale vo svojich rukách máte to, ako mlado budete v určitom veku vyzerať bez toho, aby ste potrebovali plastickú operáciu alebo iné kozmetické vylepšenia. Nepotrebujete na to ani veľa peňazí, stačí zmeniť svoje každodenné zvyky.

Ak chcete vyzerať mladšie, čo určite chcete, tak skúste vo svojom živote uplatniť nasledujúce tipy:

1. Prestaňte si „zahrievať“ vlasy - mladosť vlasov si zachováte, ak prestanete využívať teplý vzduch fénu, žehličku na vlasy, kulmu. Tieto zariadenia poškodzujú vlasy. Je zrejmé, že úplne sa im vyhnúť asi nezvládnete, ale ich používanie aspoň obmedzujte.

Článok pokračuje pod reklamou


2. Aplikujte krém s ochranou proti slnku - vždy, keď idete von na slnko, použite krém s ochranným faktorom. Budete sa chrániť pred rizikom rakoviny a tiež významne spomalíte proces starnutia pokožky, na ktorý vplýva aj slnečné žiarenie.

3. Krémujte si ruky - koža na chrbte ruky je veľmi tenká a rýchlejšie starne ako koža na zvyšku tela. Preto je dôležité ju udržiavať hydratovanú pravidelným krémovaním.

4. Vyhýbajte sa jedlám škodiacim zubom - biele zuby sú signálom dobrého zdravia a mladosti. Vyhýbajte sa teda jedlám, ktoré zubom škodia a spôsobujú ich zafarbenie – tmavé lepkavé jedlá, káva, červené víno, kola, rôzne omáčky a podobne.

5. Maľujte si nechty - váš skutočný vek sa dá ľahko odhaliť pohľadom na ruky. Ich nedokonalosti vzniknuté časom však môžete zakryť prsteňmi a pozornosť odlákať nalakovaním nechtov.

6. Pravidelne cvičte - cvičenie zlepšuje prietok krvi, čo napomáha k väčšej kvalite pokožky. Odďaľuje sa jej starnutie a dlhšie budete vyzerať mlado.

7. Dajte si pozor na príjem sodíka - jedenie slaných jedál spôsobuje, že budete zadržiavať v tele viac vody a to spôsobí opuchnutý vzhľad tváre, hlavne pod očami.

8. Obmedzte závislosť na mobile - pri práci s mobilom skláňate hlavu, čo vedie k vráskam na krku. A ako vieme, vrásky sú znakom starnutia.

9. Používajte denne dentálnu vodu - vyplachovaním úst dentálnou vodou zabránite rozširovaniu baktérií a efektívne ich zničíte. Výsledkom budú zdravšie a belšie zuby, ako aj ružovejšie ďasná.

10. Jedzte viac bielkovín - dostatočný príjem bielkovín je dôležitý z viacerých hľadísk, ale pre ženu je podstatné to, že pomôže dlhšie zachovať dobrý stav vlasov. Ich produkcia bude vďaka tomu v normále. Väčšina žien by mala prijať aspoň 47 g bielkovín denne.

11. Postarajte sa o mokré vlasy - mnoho žien po sprche vyčesáva mokré vlasy kefou, ale to je chyba. Po sprche by ste ich mali jemne prečesať hrebeňom, ktorého zuby sú od seba ďalej.

12. Jedzte viac zelených jedál - zelená zelenina, ako špenát, šalát či brokolica, pomáhajú k čistejším zubom a obmedzujú tvorbu povlaku. Samozrejme, čistenie zubov nenahradia.

13. Naučte sa zvládať stres - stres sa neprejavuje len vo vašom vnútri, ale prejaví sa aj na zovňajšku. Podporuje totiž zápalové procesy v pokožke a môže vyústiť až k tvorbe akné, ekzémov či psoriázy.

14. Spíte dostatočne dlho - počas hlbokého spánku telo produkuje viac estrogénu a progesterónu, takže po zobudení budete viac žiariť. Tieto hormóny podporujú regeneráciu pokožky a slúžia ako prevencia proti akné.

zdroj: Health


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist