Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 28. 10. 2020

Ťažká fyzická práca môže zvyšovať riziko demencie

Výskumníci z Fakulty zdravia a medicínskych vied Kodanskej univerzity robili výskum, ktorým sa pokúsili zistiť vzťah medzi fyzicky náročnou prácou a demenciou.

Záverom štúdie, ktorá vychádzala z údajov 4 721 dánskych mužov, bolo, že ľudia s takýmto druhom práce majú riziko rozvoja demencie o 55 percent vyššie ako tí, ktorí pracujú v sedavom zamestnaní.

Aby sa dosiahla čo najväčšia objektívnosť, výskumníci čísla prispôsobili aj životnému štýlu a dĺžke života analyzovaných subjektov.

Predošlé štúdie už zistili, že fyzicky náročná práca má negatívny vplyv aj na cirkuláciu krvi a tým pádom aj na jej zásobovanie mozgu krvou. Tiež sa zvyšuje riziko srdcovocievnych ochorení. Výskumníci sa momentálne snažia prísť aj na spôsob, ako vytvoriť pracovné prostredie, ktoré by tieto riziká znížilo.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist