InstagramFacebookYoutube
Bleskovky

Je lepšie si čistiť zuby pred alebo po raňajkách?

08. septembra 2021

Čistenie zubov patrí k našej základnej hygiene, o ktorej často ani nepremýšľame. Ako nám bola vštepená v detstve, tak si ju držíme aj v dospelosti. Zamysleli ste sa však nad tým, či si napríklad zuby čistíte ráno v tom správnom čase?

Mnoho ľudí si čistenie zubov necháva až na moment pred odchodom do práce alebo školy, resp. po tom, čo sa naraňajkujú. Nedáva im zmysel čistenie zubov hneď po zobudení, keď si ich následne „znečistia“ raňajkami.

Dentrálna terapeutka Anna Petersonová z britského Essexu však tvrdí, že čistiť zuby by sme si mali radšej pred konzumáciou raňajok: „Pri konzumácii raňajok sa prostredie vo vašich ústach stáva kyslejšie. Pokiaľ si vyčistíte zuby až po raňajkách, vmiešate si kyslé zložky priamo do zubov, čím dochádza k rýchlejšiemu opotrebeniu skloviny.“

Čistenie zubov pred jedlom podľa Petersonovej poskytne väčšiu ochranu pred jedlami, ktoré následne skonzumujete.

Článok pokračuje pod reklamou


Ak sa nechcete vzdať zvyku umývať si zuby až po raňajkách, podľa niektorých odborníkov by ste mali počkať aspoň 30 minút po jedle, kedy by už k takému výraznému opotrebovaniu zubnej skloviny prichádzať nemalo.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Najnovšie bleskovky:

Najnovšie články

Ako na stagnáciu a zaostávajúcu partiu II.

Ako na stagnáciu a zaostávajúcu partiu II.

Letný tip: Nevynechajte viac tréningov po sebe

Letný tip: Nevynechajte viac tréningov po sebe

Suplementy na cestách – kúpiť kapsule alebo prášok?

Suplementy na cestách – kúpiť kapsule alebo prášok?

Letný tip: Vyskúšajte trénovať skoro ráno

Letný tip: Vyskúšajte trénovať skoro ráno

Ďalšie články

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist