Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 08. 09. 2021

Je lepšie si čistiť zuby pred alebo po raňajkách?

Čistenie zubov patrí k našej základnej hygiene, o ktorej často ani nepremýšľame. Ako nám bola vštepená v detstve, tak si ju držíme aj v dospelosti. Zamysleli ste sa však nad tým, či si napríklad zuby čistíte ráno v tom správnom čase?

Mnoho ľudí si čistenie zubov necháva až na moment pred odchodom do práce alebo školy, resp. po tom, čo sa naraňajkujú. Nedáva im zmysel čistenie zubov hneď po zobudení, keď si ich následne „znečistia“ raňajkami.

Dentrálna terapeutka Anna Petersonová z britského Essexu však tvrdí, že čistiť zuby by sme si mali radšej pred konzumáciou raňajok: „Pri konzumácii raňajok sa prostredie vo vašich ústach stáva kyslejšie. Pokiaľ si vyčistíte zuby až po raňajkách, vmiešate si kyslé zložky priamo do zubov, čím dochádza k rýchlejšiemu opotrebeniu skloviny.“

Čistenie zubov pred jedlom podľa Petersonovej poskytne väčšiu ochranu pred jedlami, ktoré následne skonzumujete.

Ak sa nechcete vzdať zvyku umývať si zuby až po raňajkách, podľa niektorých odborníkov by ste mali počkať aspoň 30 minút po jedle, kedy by už k takému výraznému opotrebovaniu zubnej skloviny prichádzať nemalo.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Sme aj na Instagrame
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist