Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 30. 08. 2021

Konzumácia hot-dogu vám môže skrátiť život o 36 minút

Výskumníci z Michiganskej univerzity prišli na to, že konzumácia jediného hot dogu by vám mohla ubrať zo života až 36 minút.

V štúdii, ktorú zverejnil žurnál Nature Food, sa skúmalo 5853 jedál a meral sa ich vplyv na dĺžku zdravého života. Na základe toho vznikol index jedál, ktorý poskytoval prepočet jednej porcie jedla na skrátenie alebo predĺženie života v minútach.

Napríklad, gram spracovaného mäsa nám môže ubrať 0,45 minúty zo života, kým gram ovocia nám môže pridať 0,1 minúty.

Vedci si potom zobrali za príklad veľmi populárny pokrm v americkej výžive – hot-dog. Len samotný 61-gramový párok môže ubrať 27 minút zo života, pričom v kombinácii s ostanými zložkami bola konečná hodnota až 36 minút.

Z jedál, ktorá majú najpozitívnejší vplyv na dĺžku života, vedci vyzdvihli najmä orechy, strukoviny, morské jedlá, ovocie a neškrobovú zeleninu.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Sme aj na Instagrame
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist