InstagramFacebookYoutube
Bleskovky

Konzumácia hot-dogu vám môže skrátiť život o 36 minút

30. augusta 2021

Výskumníci z Michiganskej univerzity prišli na to, že konzumácia jediného hot dogu by vám mohla ubrať zo života až 36 minút.

V štúdii, ktorú zverejnil žurnál Nature Food, sa skúmalo 5853 jedál a meral sa ich vplyv na dĺžku zdravého života. Na základe toho vznikol index jedál, ktorý poskytoval prepočet jednej porcie jedla na skrátenie alebo predĺženie života v minútach.

Napríklad, gram spracovaného mäsa nám môže ubrať 0,45 minúty zo života, kým gram ovocia nám môže pridať 0,1 minúty.

Vedci si potom zobrali za príklad veľmi populárny pokrm v americkej výžive – hot-dog. Len samotný 61-gramový párok môže ubrať 27 minút zo života, pričom v kombinácii s ostanými zložkami bola konečná hodnota až 36 minút.

Článok pokračuje pod reklamou


Z jedál, ktorá majú najpozitívnejší vplyv na dĺžku života, vedci vyzdvihli najmä orechy, strukoviny, morské jedlá, ovocie a neškrobovú zeleninu.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Najnovšie bleskovky:

Najnovšie články

Ako na stagnáciu a zaostávajúcu partiu II.

Ako na stagnáciu a zaostávajúcu partiu II.

Letný tip: Nevynechajte viac tréningov po sebe

Letný tip: Nevynechajte viac tréningov po sebe

Suplementy na cestách – kúpiť kapsule alebo prášok?

Suplementy na cestách – kúpiť kapsule alebo prášok?

Letný tip: Vyskúšajte trénovať skoro ráno

Letný tip: Vyskúšajte trénovať skoro ráno

Ďalšie články

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist