Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 11. 08. 2021

Nové štúdie: Rastlinná strava znižuje riziko problémov so srdcom

Dve nedávne štúdie sa pozreli na to, ako sa vyvíja kardiovaskulárne zdravie u ľudí, ktorí vo svojej strave konzumujú viac pokrmov rastlinného pôvodu. Obe poukázali na prínos takejto diéty.

Štúdia Minnesotskej univerzity skúmala takmer 5000 osôb, ktoré boli na začiatku výskumu vo veku 18 až 30 rokov a nemali žiadne srdcovocievne problémy. Sledovala ich 32 rokov. Na konci štúdie si rozvinulo srdcovocievne problémy necelých 300 ľudí.

Na základe ďalšej analýzy sa zistilo, že osoby, ktoré mali väčší podiel rastlinnej stravy, bola o 52 % nižšia pravdepodobnosť rozvoja problémov oproti tým, v ktorých strave boli rastlinné jedlá zastúpené najmenej.

Druhá štúdia Torontskej univerzity sa zamerala na ženy a zistila, že ženy po menopauze mali znížené riziko srdcovocievnych ochorení, čím viac sa ich diéta sústredila k rastlinným zdrojom. Výskum trval od roku 1993 do roku 2017.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Sme aj na Instagrame
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist