Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 06. 09. 2021

Ktorá veková skupina je najnáchylnejšia na obezitu?

Britskí výskumníci z University College London a University of Cambridge prišli na to, ktorá veková skupina má najvyššie riziko rozvoja obezity.

Po analýze viac ako 9 miliónov údajov týkajúcich sa BMI u viac ako 2 miliónov dospelých z rokov 1998 až 2016 sa došlo k záveru, že najzraniteľnejšou skupinou nie sú predstavitelia stredného veku, ako sa to často predpokladalo.

Výsledky naopak ukazujú, že najrizikovejšou skupinou sú mladí dospelí, teda osoby vo veku 18 až 34 rokov. Osoby vo veku 18 až 24 rokov mali až štyrikrát vyššie riziko, že budú priberať, ako osoby vo veku 65 až 74 rokov. Šesťkrát pravdepodobnejšie bolo, že vstúpia do vyššej BMI kategórie (napr. z normálnej váhy na nadváhu, z nadváhy do obezity).

Výskumníci si to vysvetľujú tým, že osoby v tomto veku sú vystavené väčšej miere stresu. Zároveň tvrdia, že ak si do 35 rokov vyvinú zdravé životné návyky, je vysoká pravdepodobnosť, že si ich udržia do konca života.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Sme aj na Instagrame
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist