Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 27. 09. 2021

Kešu má významný vplyv na srdce

Radi konzumujete kešu? Ak nie, mali by ste to zvážiť. Podľa vedeckých výskumov tento druh orechov zlepšuje zdravie vášho srdca.

Niekoľko štúdií ukazuje, že pravidelná konzumáciu kešu znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení a mŕtvice. Už 57 gramov denne dokáže znížiť hladinu zlého cholesterolu (LDL) o 5 %.

Štúdia z roku 2019 ukázala, že tí, čo trpia cukrovkou druhého typu a 10 % ich kalórií pochádza z kašu, majú lepší pomer LDL cholesterolu k HDL cholesterolu ako tí, ktorí ich nekonzumovali.

O rok skôr vedci dokonca zistili, že kešu majú pozitívny vplyv na znižovanie krvného tlaku. V tom istom roku jedna veľká štúdia ukázala, že kešu a arašidy trikrát týždenne plus vlašské orechy raz týždenne znížili riziko akejkoľvek formy kardiovaskulárneho ochorenie o 13 až 19 %.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Sme aj na Instagrame
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist