Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 13. 08. 2021

Cvičenie by mohlo podporiť rast slovnej zásoby u detí

Nedávna štúdia Delawarskej univerzity naznačuje, že plávanie môže u detí zlepšiť rast slovnej zásoby. Ide o jednu z prvých štúdií svojho druhu.

Deti vo veku 6 až 12 rokov sa učili nové slová predtým, ako sa venovali jednej z troch vecí – plávaniu, cvičeniu CrossFit alebo vymaľovávaniu obrázkov.

Pri následných testoch sa ukázalo, že deti, ktoré sa venovali plávaniu, si zapamätali o 13 % viac nových slov. Prečo však podobný efekt nemala skupina venujúca sa aj CrossFitu?

Autori štúdie si to vysvetľujú tým, že pri plávaní sa toľko nezaťažuje mozog, ako pri CrossFite či maľovaní. CrossFit je síce tiež fyzická aktivita, ale deti pri nej musia viac rozmýšľať, keďže sa menia cviky a musia venovať pozornosť inštrukciám a ich vykonávaniu.

Pri plávaní ide o stále sa opakujúci pohyb. Preto si výskumníci myslia, že podobný účinok by mohli mať aj iné druhy cvičenia, ktoré sú v tomto smere podobné plávaniu.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Sme aj na Instagrame
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist