InstagramFacebookYoutube
Pre ženy

Ako sa zbaviť celulitídy?

Autorka: Lucka  /   13. augusta 2016
Ako sa zbaviť celulitídy?
Celulitída je najväčšou obavou žien, čo sa týka ich krásy. Hlavne v letnom období, kedy sa obliekame do plaviek a krátkych sukní nám vie porobiť vrásky na čele. Trápi väčšinu žien, ale len niekoľko sa s ňou rozhodne zatočiť. Chcete patriť medzi ne aj vy?

Vznik celulitídy podporuje tukové väzivo. Tukové bunky produkujú estrogén, teda žensky pohlavný hormón. Preto existujú krémy s obsahom mužských hormónov, ktoré menia štruktúru väziva, spevňujú pokožku a ničia celulitídu. Nie sú však voľne predajné a musíte si ich dať predpísať u lekára. Sú však našťastie aj iné alternatívy, ktoré budú mať pozitívny vplyv na cele telo.

Sme na portáli zameranom na cvičenie a zdravý životný štýl, a tak je zrejmé, že jedným z alternatívnych spôsobov bude fyzická aktivita. Jedným z faktorov podmieňujúcich jej vznik je totiž nedostatok pohybu. Cvičením stimulujete krvný obeh. Najlepšie sú v tomto prípade cviky zamerané na nohy, ako napr. drepy, výpady či mosty. Cvičte 3-4 razy do týždňa a pokrok uvidíte behom niekoľkých týždňov.

Článok pokračuje pod reklamou


Netreba sa však potiť len v posilňovni či pri domácom cvičení. Vyberte sa na prechádzky s partnerom alebo kamarátkami. Nechoďte na vysokých opätkoch či s cigaretou v ruke (neprospievajú pri celulitíde) a nezabudnite sa porozprávať aj o tom, že aby ste odstránili celulitídu, musíte aj dostatočne piť vodu – 2 až 3 litre denne. Jej dostatok totiž udržuje pokožku hydratovanú, vyplavuje z tela toxíny a posilňuje cirkulácie krvi. Pre zmenu však treba redukovať príjem čaju, kávy, alkoholu a sladených nápojov.

S vodou úzko súvisí aj strava. Aj tá vedie k odstraňovaniu celulitídy. Odmietnite polotovary, jedlá z rýchleho občerstvenia, sladkosti, výrobky z múky, mastné či iné nezdravé potraviny. Sústreďte sa na príjem jedál so sacharidmi s nízkym glykemickým indexom, aby ste lepšie kontrolovali úroveň cukru v krvi. Pomáha tiež pridať do stravy jedlá bohaté na lecitín, aminokyseliny a antioxidanty, ktoré zlepšujú stav pokožky (vajcia, špenát, paradajky, vlašské orechy, mandle, ryby, citrusové ovocie).

Proti celulitíde pomáha aj každodenný telový peeling, ktorý odstraňuje odumreté bunky. Tiež je dobré striedanie teplej a studenej vody, ktoré zlepšuje mikrocirkulácie pokožky, vyplavuje toxíny a zrýchľuje premenu tukov. Prekrvovať pomôže aj príjemná masáž. Keď už dodržiavate všetky predošlé rady, môžete na zefektívnenie pridať aj anti-celulitídové prípravky – telové mlieko či krém, ktoré obsahujú kofeín, guaranu a ginkgo biloba.

Veľa šťastia, dámy!

Letný režim, pôvodne z 20.4.2013.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist