Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Suplementy 18. 01. 2017

Ako si zostaviť lacný spaľovač tukov?

ikonka
Ak máte nízky rozpočet a chcete podporiť chudnutie doplnkami výživy, mohli by ste naraziť na problém. Tie najefektívnejšie komplexné spaľovače nie sú práve cenovo najdostupnejšie.

Tento zádrhel môžete riešiť troma spôsobmi. Prvým je trpezlivé šetrenie peňazí. Druhé je, že zvolíte lacnejší spaľovač tukov. Pravdou však je, že chudnutie je pre výrobcov suplementov základ a to sa odzrkadľuje aj na cenovej politike. Lacné spaľovače väčšinou neprinášajú želaný účinok.

Komplexné spaľovače sú na druhú stranu drahšie. Je tu však ešte nespomenutá tretie alternatíva. Môžete si svoj efektívny spaľovač vyskladať sami. Bude efektívny a pomerne lacný. Ako na to?

Nebude toho potrebného veľa. Postačia tri doplnky výživy, ktoré sa osamote predávajú pomerne výhodne a často ich nájdete ešte aj v rôznych akciách, pretože nemajú takú predajnosť ako marketingovo pretláčané drahšie alternatívy.

Ak sa o doplnky výživy zaujímate dlhšie, zrejme vás neprekvapí, že základom nášho spaľovača bude kofeín. Je to látka, ktorá pôsobí ako stimulant a zefektívňuje odbúravanie tukov dvoma spôsobmi – bráni pripojovaní nových tukových buniek a podporuje vylučovaniu tukov do krvného obehu.

Kofeín je látka, ktorú nájdete v takmer každom drahom komplexnom spaľovači tukov. Vám postačí, ak ho budete prijímať v 200- až 400-miligramovej dávke ráno a asi hodinu pred cvičením, na ktoré vás aj nabudí.

Ďalšou užitočnou látkou je extrakt zo zeleného čaju, ktorý tiež patrí medzi často využívané ingrediencie vo viaczložkových spaľovačoch tukov. Extrakt zrýchľuje metabolizmus a vďaka katechinov pomáha aj efektívnejšie odbúravať tukové zásoby. Prijať by ste mali denne asi tri 500mg dávky – pred raňajkami, pred tréningom spolu s kofeínom a pred jedlom počas popoludnia.

Na koniec sme si nechali kapsaicín, ktorý obsahujú aj chilli papričky. A tie sú známe tým, že majú na telo termický účinok. Kapsaicín zrýchľuje odbúravanie tukových zásob a dokonca redukuje chuť do jedla. Môžete ho užívať spolu s extraktom zeleného čaju – jednu dávku trikrát denne, najlepšie pred jedlom.

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist