Tréning

Tréningové fitness tipy (10.)

10. mája 2013
Tréningové fitness tipy (10.)
Každý piatok vám pravidelne prinášame tri rýchle tipy, ktoré vám pomôžu k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti tréningu.

28. / Kardio neuškodí
Niektorí cvičenci sa boja zaradiť do tréningového plánu kardio, pretože si myslia, že im zabráni v raste svalov. Aeróbne cvičenie je však dobré pre vaše zdravie a dokonca môže asistovať aj pri raste svalov, ak bude v miernej intenzite a ak ho nebudete robiť viac ako 50 minút. V skutočnosti pomôže vyčerpať glykogén, čo pri následnom prijatí proteínu a glukózy vyvolá ešte lepšie anabolickú odozvu vďaka lepšej odozve inzulínu.

29. / Zaplaťte si osobného trénera vopred
Ak máte problém s motiváciou alebo ak začínate cvičiť a siahnete po osobnom trénerovi, zaplaťte si jeho služby dopredu. Je potom pravdepodobnejšie, že sa donútite chodiť na tréningy, keď už nie kvôli vášmu zdraviu, tak aspoň z ľútosti za vyhodené peniaze.

30. / Zabudnite po tréningu na tabletky
Mnoho ľudí po tréningu užíva ibuprofén či acylpyrín s cieľom odvrátiť svalovú bolesť a urýchliť regeneráciu. Výskumy však ukázali, že táto metóda nie je efektívnejšia ako placebo a navyše môže tlmiť svalový rast, keď sa tieto tabletky užívajú hneď po tréningu. Takže viete, čo robiť, k ich užívate. Prestaňte.

Nečítali ste ešte minulotýždňové tipy?
Pozrite si ich teraz: Tréningové fitness tipy (9.)