InstagramFacebookYoutube
Tréning

Tréningové fitness tipy (9.)

03. mája 2013
Tréningové fitness tipy (9.)
Každý piatok vám pravidelne prinášame tri rýchle tipy, ktoré vám pomôžu k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti tréningu.

25. / Neviete kedy cvičiť?
Ak sa cítite neustále unavený pred vašim tréningom alebo ak si nie ste istý, kedy by ste mali cvičiť, nebojte sa meniť časy začiatkov vašich tréningových jednotiek. U každého človeka je iný biorytmus, a tak vám možno viac bude vyhovovať začiatok tréningu v úplne inom čase, aký aktuálne využívate. Možno to bude ráno, čas pred obedom, po obede alebo večer. Treba to skúsiť a uvidíte.

26. / Uvoľnite sa a dostatočne odpočívajte
Možno to neznie ako kritické, ale presný opak je pravdou. Snažte sa dostatočne spať v noci, v priebehu dňa relaxujte, uvoľnite sa, nestresujte a nepreháňajte to ani s tréningom. Opak by mohol totiž aktivizovať stresové hormóny, ktorý môžu brániť budovaniu svalovej hmoty alebo spaľovaniu tukov. Dokonca to môže viesť aj k svalovým úbytkom!

Článok pokračuje pod reklamou


27. / Napnite svaly po každom tréningu
Aj napínanie svalov pomáha k ich rastu. Preto po každom tréningu sa postavte pred zrkadlo a venujte pozornosť nacvičovaniu kulturistických póz, pri ktorých napínate jednotlivé svaly. Tieto izometrické kontrakcie pomáhajú aj lepšie tvarovať svaly. Venujte sa každej svalovej partii, nie len tým precvičených. Môžete tak robiť aj doma v priebehu dňa.

Nečítali ste ešte minulotýždňové tipy?
Pozrite si ich teraz: Tréningové fitness tipy (8.)Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist