25. / Neviete kedy cvičiť?
Ak sa cítite neustále unavený pred vašim tréningom alebo ak si nie ste istý, kedy by ste mali cvičiť, nebojte sa meniť časy začiatkov vašich tréningových jednotiek. U každého človeka je iný biorytmus, a tak vám možno viac bude vyhovovať začiatok tréningu v úplne inom čase, aký aktuálne využívate. Možno to bude ráno, čas pred obedom, po obede alebo večer. Treba to skúsiť a uvidíte.
26. / Uvoľnite sa a dostatočne odpočívajte
Možno to neznie ako kritické, ale presný opak je pravdou. Snažte sa dostatočne spať v noci, v priebehu dňa relaxujte, uvoľnite sa, nestresujte a nepreháňajte to ani s tréningom. Opak by mohol totiž aktivizovať stresové hormóny, ktorý môžu brániť budovaniu svalovej hmoty alebo spaľovaniu tukov. Dokonca to môže viesť aj k svalovým úbytkom!
27. / Napnite svaly po každom tréningu
Aj napínanie svalov pomáha k ich rastu. Preto po každom tréningu sa postavte pred zrkadlo a venujte pozornosť nacvičovaniu kulturistických póz, pri ktorých napínate jednotlivé svaly. Tieto izometrické kontrakcie pomáhajú aj lepšie tvarovať svaly. Venujte sa každej svalovej partii, nie len tým precvičených. Môžete tak robiť aj doma v priebehu dňa.
Nečítali ste ešte minulotýždňové tipy?
Pozrite si ich teraz: Tréningové fitness tipy (8.)
Čítať ďalší článok:
Riešenie problémov, ktorým čelí každý vegetarián Zdieľať na Facebooku