SlovakFitness.sk

Kulturistika 03. 01. 2018

Tréning kulturistu XXI. – Branch Warren a nohy na maximum

ikonka
Branch Warren patrí medzi vyznávačov hardcore prístupu k tréningu. Či už ide o hrudník, chrbát alebo nohy, vždy sa z nich snaží dostať maximum a aj niečo navyše. V tejto časti nášho seriálu sa pozrieme na to, ako zvykne hľadať aj svoje nepoznané rezervy pri tréningu nôh.

Rodák z amerického Texasu nebol obdarený kulturistickou genetikou a hoci je známy svojim rozvojom nôh, nie vždy boli také kvalitné. Musel si ich tvrdo vydrieť, pričom dôraz kládol na základné cviky.

Warren rokmi získaval skúsenosti a stával sa rozumnejší. Aj preto v súčasnosti už využíva iný tréning. Je síce iný, ale určite ani jemu tá povestná hardcore „šialenosť“ nechýba. Branch jednoducho nevie, čo to znamená „zvoľnenie“. Posúďte sami.

Na začiatku zruba hodinu a pol trvajúceho tréningu odcvičí drepy. Komplikuje si ich však tým, že pred každou sériou vykoná predkopávania, čím si svaly zahreje a predvyčerpá. Po štyroch takýchto supersériách príde na rad legpress, ktorý robí do zlyhania (okolo 15-20 opakovaní), často formou zhadzovaných sérií, pri ktorých počet opakovaní atakuje stovku!

Stehná následne ešte atakuje hacken drepmi v troch a štyroch sériách po 8 až 10 opakovaní. Po nich už nasledujú izolované cviky na kompletné vyčerpanie svalov a ich napumpovanie – predkopávania, zakopávania v ľahu i zakopávania v sede.

Na záver tréningu nôh nesmú chýbať lýtka. Tým venuje len jeden cvik – buď výpony v sede alebo výpony v stoji. Pravidelne tieto alternatívy obmieňa. Lýtka cvičí v štyroch sériách po 20 opakovaní. Takisto tvrdo...

Pozri aj: Branchov tréning rúk a jeho tréning hrudníka

Tréning nôh Brancha Warrena
Cvik Série Opakovania
Superséria:
Predkopávania
Drepy
4
100, 75, 50, 25
25, 20, 15, 10
Legpress 3 do zlyhania*
Hacken drepy 3-4 8-10
Predkopávania 4 15-25
Zakopávania v ľahu 3-4 10-12
Zakopávania v sede 3-4 10-12
Výpony lýtok** 4 20
* - často cvičí zhadzovane.
** - v jeden tréning cvičí v sede, druhý v stoji. Takto to strieda dokola.


Oznam: Od 2. júla do 2. septembra vám budeme v letnom režime prinášať články, ktoré sme publikovali pred rokmi, ale boli už zabudnuté. Úplne nové články prídu na rad opäť od 3. septembra.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
trening-legendy-xx-steve-reeves-a-jeho-trening-zo-starej-skolyTréning legendy XX. – Steve Reeves a jeho tréning zo starej školy trening-kulturistu-xxvii-lionel-beyeke-a-trening-nohTréning kulturistu XXVII. – Lionel Beyeke a tréning nôh trening-legendy-xix-toney-freeman-a-trening-rukTréning legendy XIX. – Toney Freeman a tréning rúktrening-kulturistu-xxv-dave-bautista-a-trening-hrudnikaTréning kulturistu XXV. – Dave Bautista a tréning hrudníka trening-legendy-xviii-lou-ferrigno-a-ramena-s-pazamiTréning legendy XVIII. – Lou Ferrigno a ramená s pažami
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Magazín úspechu
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist