Tréning

Tréningové fitness tipy (12.)

24. mája 2013
Tréningové fitness tipy (12.)
Každý piatok vám pravidelne prinášame tri rýchle tipy, ktoré vám pomôžu k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti tréningu.

34. / Skúste beh do kopca
Zhruba 80 kilogramov vážiaci muž dokáže počas jednej hodiny behu v miernom tempe spáliť 252 kalórií. Ak však začnete behávať po nerovnom teréne, výdaj sa zvýši. Ak chcete zvýšiť počet spálených kalórii aj o viac ako 20 %, skúste behať do kopca. Deje sa tak vďaka gravitácii, ktorá zvyšuje odpor pri behu.

35. / Meňte šírku úchopu
Menenie šírky úchopu u cvikov využívajúcich veľkú činku (napríklad: benčpress, tlaky na ramená či príťahy) ovplyvňuje efekt cvičenia, pretože sa mení rozsah pohybu i zapojenie svalových vlákien. Navyše tak môžete nájsť polohu, ktorá bude prirodzenejšia pri vašich fyzických dispozíciách.

36. / Vymeňte veľkú činku za jednoručky
Niekedy, obzvlášť u tlakoch na ramená či hrudník, sa oplatí nahradiť veľkú činku jednoručkami. Tie umožňujú prirodzenejší pohyb, sú bezpečnejšie a lepšie precítite svaly. Stačí, keď tím dodáte pestrosť vášmu tréningu, nemusíte zmenu urobiť natrvalo. Predsa, aj veľká činka má svoje výhody – ľahšie pri nej silovo napredujete a pri ťažkých váhach sa s ňou ľahšie manipuluje.

Nečítali ste ešte minulotýždňové tipy?
Pozrite si ich teraz: Tréningové fitness tipy (11.)