SlovakFitness.sk

Kulturistika 14. 02. 2018

Tréning legendy XVI. – Shawn Ray a tréning nôh

ikonka
Aj napriek nižšej postave sa Shawn Ray vedel predať nie len v biznise, ale aj na pódiách. Vybudoval si postavu, ktorá vždy súťažila o popredné miesta. Dokonca je považovaný za najlepšieho kulturistu, ktorý nikdy nevyhral súťaž Mr. Olympia.

Pozri aj: Legendy kulturistiky XII. – Shawn Ray

Práve na tréning tohto legendárneho Američana sa dnes pozrieme. Pozornosť padla na jeho nohy, ktoré boli vždy jeho silnou stránkou. Ak ste zarytým nadšencom profi kulturistiky, iste viete, že Ray patril medzi zástancov častého striedania tréningov. Menil cviky a ich poradie, ale aj drobnosti, ako je napríklad pozícia nôh.

Aktuálny tréning patril medzi jeho obľúbené. Tak ako bol zástancom zmien, rovnako patril medzi prívržencov „old school“ tréningu s väčším tréningovým objemom. Nečudo teda, že tento tréning stehien obsahuje až sedem cvikov a dokopy 29 sérií.

Na začiatok venoval priestor zahratiu svalov a kolien prekopávaním jednou nohou v štyroch sériách po 15 opakovaní. Následne prešiel na kľúčový cvik, ktorý robil v piatich sériách v širokom spektre opakovaní – drepy.

Po drepoch nasledovali vždy štyri série nasledujúcich cvikov: leg press, predkopávanie oboma nohami, zakopávanie jednou nohou v stoji, zakopávanie oboma nohami v ľahu, mŕtve ťahy s vystretými nohami. Stehná takto precvičil z oboch strán.

Shawn Ray a jeho tréning nôh
Cvik Série Opakovania
Predkopávanie jednou nohou 4 15
Drepy 5 12-6
Leg press 4 8-12
Predkopávanie oboma nohami 4 10-12
Zakopávanie v stoji 4 12-15
Zakopávanie v ľahu 4 12-15
Mŕtve ťahy s vystretými nohami 4 12-15

Zdroj: Flex

Oznam: Od 2. júla do 2. septembra vám budeme v letnom režime prinášať články, ktoré sme publikovali pred rokmi, ale boli už zabudnuté. Úplne nové články prídu na rad opäť od 3. septembra.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
trening-legendy-xx-steve-reeves-a-jeho-trening-zo-starej-skolyTréning legendy XX. – Steve Reeves a jeho tréning zo starej školy trening-kulturistu-xxvii-lionel-beyeke-a-trening-nohTréning kulturistu XXVII. – Lionel Beyeke a tréning nôh trening-legendy-xix-toney-freeman-a-trening-rukTréning legendy XIX. – Toney Freeman a tréning rúktrening-kulturistu-xxv-dave-bautista-a-trening-hrudnikaTréning kulturistu XXV. – Dave Bautista a tréning hrudníka trening-legendy-xviii-lou-ferrigno-a-ramena-s-pazamiTréning legendy XVIII. – Lou Ferrigno a ramená s pažami
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist