Keď dôjdete do bodu, v ktorom začnete pochybovať, či má zmysel pokračovať s cvičením, vyskúšajte najskôr tieto tipy predtým, ako svoju snahu vzdáte:
1. Najmite si osobného trénera
Najistejším spôsobom, ako sa uistiť, že sa objavíte na tréningu, je najať si osobného trénera. Keď vieme, že na nás niekto čaká, nechceme ho sklamať a prídeme do posilňovne. Navyše, môže vám pomôcť nie len s motiváciou, ale aj s technikou cvičenia, napraví vaše chyby a pomôže k rýchlejším pokrokom, ktoré sú tiež motivujúce. Niekoho môže motivovať aj fakt, že musí za trénera platiť, a tak sa chce uistiť, že z toho vyťaží maximum.
2. Nájdite si tréningového partnera
Zdá sa vám osobný tréner drahý? Nevadí. Nájdite si z radu priateľov či rodinných príslušníkov niekoho, kto s vami bude cvičiť. Toto spôsobí, že sa navzájom podržíte, keď sa nebude chcieť niekomu cvičiť. Zároveň sa budete navzájom motivovať k lepším výkonom.
3. Pripojte sa k tréningovej skupine
Existujú rôzne cvičebné skupiny, do ktorých sa môžete pripojiť. Môžete počas nich získať výhody osobného trénera a zároveň aj pocit sociálneho zblíženia s inými osobami, ktoré si prechádzajú rovnakými cvičeniami a výzvami počas cvičenia ako vy.
4. Zmeňte svoj tréning
Človeka cvičenie môže unudiť, a to preto, lebo robí dlhodobo to isté. Preto by ste mali zvážiť, že urobíte po pár týždňoch nejaké zmeny, aby bolo cvičenie pestrejšie a zaujímavejšie. Môžete skúsiť nový tréningový program alebo nový štýl cvičenia. Môžete tiež meniť prostredie. Keď sa vyčasí, môžete sa venovať tréningu vonku.
5. Zapojte sa do výzvy
V týchto dňoch existujú na internete mnohé fitness výzvy, do ktorých sa môžete zapojiť aj vy. Môžete si vytvoriť aj svoju vlastnú a zdieľať ju s priateľmi. Výzvou môže byť napríklad to, že budete robiť 15 dní po sebe 30-minútove kardio. Skúste absolvovať takúto výzvu, a keď ju úspešne zavŕšite, budete nabudení na ďalšie cvičenie.
Čítať ďalší článok:
Úspech a lepší život: Prehľad článkov, ktoré vám pomôžu rásť (17. týždeň 2018) Zdieľať na Facebooku