SlovakFitness.sk

Tréning 10. 05. 2018

Doska (plank) – štyri pozitíva z každodenného cvičenia

ikonka
V jednoduchosti je krása. Niekedy aj tie najjednoduchšie cviky vedú k najväčším prospešným účinkom. Toto platí aj o doske. Keď sa jej budete venovať pravidelne, získate z nej viac ako len silnejšie brušné svalstvo.

Doska, alebo v angličtine „plank“, je jednoduchý cvik, u ktorého však platí, že pre optimálne výsledky je nevyhnutná znalosť jeho správnej techniky. V jednoduchosti – vaše telo, od hlavy až po päty, musí tvoriť rovnú líniu. Keď ich budete vykonávať denne správnou technikou, odvďačia sa vám týmto:

1. Budete mať silnejšie a krajšie brucho
Dosku cvičia ľudia najmä preto, že pomáha vybudovať silné a vyšportované brucho. Okrem toho však do cvičenia zapája aj iné významné svaly, ktoré zlepšia výkonnosť cvičenca pri iných cvikoch, zlepšia výkonnosť v športoch a aktivitách, ktoré si vyžadujú vytáčanie v páse, prípadne predkláňanie a zakláňanie.

2. Znížite si riziko poranení chrbta
Doska pomáha posilňovať svaly v oblasti strednej časti tela, čo vedie k tomu, že budete mať silnejší chrbát a nebude kladený taký tlak na bedrá. Pravidelné cvičenie tohto cviku vedie k menšej bolesti chrbtice a zosilnený stred tela tiež znižuje riziko poranení v tejto oblasti.

3. Podporíte si rýchlosť metabolizmu
Doska je jedným z tých cvikov, ktoré zaťažujú celé telo. Keď ich budete robiť pravidelne, spálite viac kalórií ako ktorýmkoľvek iným konvenčným cvikom na brucho. Takýmto spôsobom si môžeme pomôcť spaľovať kalórie aj vtedy, keď vediete sedavejší spôsob života. Ak presedíte za počítačom väčšinu dňa, je dobré venovať čas aj doske.

4. Zlepšíte si držanie tela
Doska má obrovský vplyv na zlepšenie držania tela a je teda dobrou správou pre tých, ktorí by si chceli držanie tela vylepšiť. Keď máte správne držanie tela, sú v korektnej pozícii aj kĺby a kosti, vďaka čomu zostanú zdravšie a svaly budú pracovať efektívnejšie.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
mali-by-ste-robit-strecing-pred-treningom-alebo-nieMali by ste robiť strečing pred tréningom alebo nie? chcete-silnejsie-stehna-tieto-tipy-vam-pomozuChcete silnejšie stehná? Tieto tipy vám pomôžunajtazsie-cviky-na-nohy-pre-muzov-klasicke-drepy-medzi-nimi-nie-suNajťažšie cviky na nohy pre mužov. Klasické drepy medzi nimi nie sú sest-mytov-o-posilnovani-ktorym-musite-prestat-veritŠesť mýtov o posilňovaní, ktorým musíte prestať veriťakym-cvicenim-spalite-podla-vedcov-najviac-kaloriiAkým cvičením spálite podľa vedcov najviac kalórií?
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist