Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Suplementy 27. 06. 2018

Ukončite deň správne. Pomôže k tomu aj kazeín

ikonka
Chcete sa uistiť, že ukončíte deň správnym spôsobom? Chcete podporiť pred odchodom do postele v čo najväčšej miere svalový rast a regeneráciu po cvičení? Potom si vyberte ten správny proteín.

Pohodlným spôsobom, ako telu dodať bielkoviny sú aj proteínové doplnky výživy. Najpopulárnejším druhom je srvátkový proteín. Ten však nie je univerzálny a hoci je skvelý ráno či po tréningu, večer nie je ani zďaleka ideálny.

Najlepšou alternatívou pred spaním je kazeínový proteín. Niekedy ho nájdeme aj pod názvom „nočný“, no tie niekedy obsahujú aj iné druhy bielkovín.

Ak sa venujete silovému tréningu, viete, že bielkoviny sú pre rast svalov a sily dôležité. Minimálne po cvičení by ste si preto mali doprať rýchlo stráviteľný proteín, akým je aj srvátkový. Dôležité pre maximalizovanie výsledkov je však dodávať telu bielkoviny pravidelne a priebežne.

Tu však prichádza k problému, ak chcete spať dostatočne dlho. Sedem až osem hodín vkuse totiž telu počas spánku nedodávate žiadne bielkoviny. Preto sa pred spaním hodí pomaly stráviteľný proteín, akým je v tomto prípade práve kazeín, ktorý sa trávi niekoľko hodín.

Typicky je proteínová syntéza vedúca k budovaniu svalov počas spánku na nízkej úrovni. Holandskí vedci však potvrdili starý predpoklad o vhodnosti kazeínu pred spením tým, že ho dávali testovacím subjektom v dávke 40 gramov pred odchodom do postele. Tým sa u nich zvýšila proteínová syntéza o 22 percent.

Iná štúdia tri mesiace sledovala dve skupiny cvičencov. Jedna skupina pred spánkom prijímala 27,5 g kazeínu a druhá placebo. U tej prvej sa zvýšila maximálna váha na 1 opakovanie a došlo aj k nárastu svalových vlákien typu 1 i typu 2.

Na záver tiež treba dodať, že kupovať doplnok výživy s obsahom kazeínu nie je tak celkom nevyhnutné. Existuje totiž jeden dobre známy pokrm, ktorý je naň bohatý. Pravdepodobne to už viete, ale je ním tvaroh. Alternatívou môže byť aj syr cottage.

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist