Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Výživa 04. 09. 2018

Najhoršie chyby, ktoré robíte pri príjme bielkovín

ikonka
Aj napriek rozšíreniu skutočnosti, že bielkoviny sú základom zdravej výživy vedúcej aj k budovaniu svalov a chudnutiu, mnoho ľudí sa pri ich príjme dopúšťa veľkých chýb. A dnes poukážeme na šesť tých najhorších.

Ak chcete, aby ste si bielkovinami pomohli k vašim fitness cieľom, ubezpečte sa, že nerobíte nasledujúce prešľapy:

1. Príliš málo bielkovín - základnou chybou je konzumácia nedostatočného množstva bielkovín. Mnoho ľudí vie, že keď chcete budovať svaly, musíte ich prijímať viac. Niektorí si však myslia, že keď chudnete, musíte ich príjem obmedziť. To však nie je pravda. Prijímajte aspoň 0,8 gramu bielkovín na kilogram vašej hmotnosti.

2. Príliš veľa bielkovín po cvičení - po určitom množstve vaše telo nedokáže bielkoviny spracovať, preto to po cvičení s nimi nepreháňajte. Bežnej osobe stačí prijať 25 gramov kompletných bielkovín (10 gramov esenciálnych aminokyselín), aby ste maximálne stimulovali proteínovú syntézu.

3. Príjem bielkovín z rovnakého zdroja - pestrá škála zdrojov bielkovín vám pomôže k príjmu všetkých deviatich esenciálnych aminokyselín a takisto aj iných dôležitých živín, ako sú vláknina, vitamíny či minerály. Dobrými zdrojmi sú mäso, ryby, mliečne produkty, strukoviny, orechy, semená, niektoré druhy zeleniny a ovocia.

4. Jedenie bielkovín len v jednom jedle - bielkoviny by ste mali prijímať pravidelne počas dňa, aby ich telo prijímalo efektívne. Ak budete mať bielkoviny v každom jedle, väčšom i menšom, budete dlhšie sýti a menej na vás bude vplývať hlad.

5. Kúpa nesprávneho proteínu - pri kúpe bielkovinového doplnku výživy nepozerajte len na veľkosť balenia a cenu. Vyberajte si kvalitné produkty, ktoré budú obsahovať kvalitné bielkoviny a ktoré vám nebudú spôsobovať nadúvanie či iné tráviace komplikácie.

6. Vsádzanie len na srvátkový proteín - áno, po cvičení je srvátkový proteín ten najlepší. Netreba sa však spoliehať len naň. Večer sa vám viac hodí kazeín a cez deň môžete využívať aj iné druhy, vrátane rastlinných. Tie sú síce podceňované, ale už sa ukázalo, že aj taký ryžový izolát pomohol zlepšiť kompozíciu tela i jeho výkonnosť rovnako, ako srvátkový.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist