Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Kulturistika 05. 09. 2018

Tréning kulturistu XXVII. – Tréning bicepsov Williama Bonaca

ikonka
Chcete stimulovať svoje bicepsy k tomu, aby rástli? Potom sa môžete inšpirovať tréningom tejto svalovej partie, ktorý využíva známy profesionálny kulturista William Bonac.

Tento tréning holandskému reprezentantovi pripravil známy tréner Neil Hill. Vsádza na štyri cviky, ktoré sú vykonávané v rámci dvoch supersérií. Prvá sa vykoná trikrát, druhá dvakrát. To je všetko. Ide o rýchly a jednoduchý tréning.

Prvou kombináciou sú bicepsové zdvihy s EZ tyčou a bicepsové zdvihy s jednoručnými činkami v sede. Druhú kombináciu tvoria koncentrované bicepsové zdvihy a bicepsové zdvihy s oporou v lakťoch v stoji.

Samozrejmosťou je aj zahrievanie, ktoré pozostáva z troch až štyroch supersérií prvej kombinácie s využitím nie viac ako 50% hmotnosti pracovných sérií.

Bonac sa pri každom opakovaní snaží negatívnu fázu vykonať kontrolovane v dĺžke asi troch sekúnd. Rozsah opakovaní je vysoký – 15 až 20. Medzi jednotlivými supersériami odpočíva 90 sekúnd.

V rámci Bonacovho tréningového splitu vychádza tréning bicepsov na utorok po docvičení hrudníka a na piatok po docvičení chrbta. Vtedy cvičil aj tricepsy. Pondelok u neho patrí chrbtu a tricepsom, streda nohám, štvrtok a nedeľa ramenám. Brucho cvičí trikrát do týždňa, typicky v pondelok, stredu a piatok.

Tréning bicepsov Williama Bonaca
Cvik Série Opakovania
Superséria:
Bicepsové zdvihy s EZ tyčou
Bic. zdvihy s jednoručkami v sede
3 15-20
Superséria:
Koncentrované zdvihy
Bic. zdvihy s oporou v lakti v stoji
2 15-20

zdroj: Flex


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist