Pre ženy 20. 10. 2018

Ako precvičuje svoje nohy on-line hviezda Valentina Lequeux?

ikonka
Dnes si pre inšpiráciu prinesieme tréning nôh, ktorý praktizuje fitness modelka, osobná trénerka a internetová hviezda Valentina Lequeux.

Lequeux je rodáčkou z Buenos Aires. Jej rodina sa však z Argentíny presťahovala do Spojených štátov amerických, keď bola malá, a tak vyrastala na Floride. Toto prostredie jej nakoniec pomohlo k tomu, že sa z nej stala za necelé dva roky on-line senzácia.

Ďalším faktorom jej úspechu bola pochopiteľne postava, ktorá nebola len dielom génov. Pri výške 178 centimetrov vážila kedysi len 51 kilogramov. Tvrdou prácou v posilňovni sa dopracovala k tomu, že aj s vyrysovaným bruškom má v súčasnosti okolo 66 kilogramov.

Ako prvé vám pri pohľade na Valentinu udrú do očí nohy. Ako ich trénuje? Pomerne jednoducho.

Jej typický tréning nôh pozostáva z piatich bežných cvikov, ktoré robí v štyroch sériách. Teda až na výnimku – bulharské drepy, ktoré cvičí ako druhé po mŕtvych ťahoch s vystretými nohami na Smitovom stroji. Tretím cvikom sú tlaky jednou nohou na stroji, štvrtým drepy a piatym výpony v stoji.

Počet opakovaní je rôzny, ale neklesá pod 10. Podrobnejšie to uvidíte v nasledujúcej tabuľke. Prestávky medzi sériami? Len 60 sekúnd. Špeciálne cvičí len výpony. Za jedno opakovanie považuje jeden a pol opakovania – cvik urobíte v celom rozsahu pohybu, následne len do polovice. Inak nejde o nič komplikované, veď posúďte:

Valentinin tréning nôh
Cvik Série Opakovania
Mŕtve ťahy s vystretými nohami (na Smithovom stroji) 4 10, 12, 15, 20
Bulharské drepy s jednoručkami 3 10 na každú nohu
Leg press s jednou nohou 4 30 na každú nohu
Drepy 4 10
Výpony v stoji 4 30


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

O čom píše Úspech.MNE.sk?

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku


Streftec - Webdesign & Media

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk
TOPlist