Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Suplementy 13. 03. 2019

Máte po štyridsiatke? Toto sú suplementy pre vás

ikonka
Keď sa z vás stane štyridsiatnik, možno zistíte, že vaše telo nefunguje pri intenzívnej záťaži tak, ako bolo zvykom. Tento efekt spozorujete významne najmä v druhej polovici tejto životnej dekády. A práve v nej by ste mali premýšľať aj o zmene prístupu k doplnkom výživy.

Keď si vyberiete tie správne suplementy a zladíte ich s vhodným životným štýlom, budete sa môcť v čase vrátiť minimálne o desať rokov dozadu. Z bežne dostupných produktov by ste sa pritom mali zamerať na:

1. Srvátkový proteín
Tak ako v mladšom veku, aj v pokročilom je srvátkový proteín kľúčovým suplementom, ktorý by ste mali prijímať predovšetkým po tréningu. Proteínov existuje viacero druhov, ale srvátkový je v tomto smere najefektívnejší. Obsahuje aminokyseliny, ktoré sú potrebné pre tvorbu nových svalových vlákien. Jeho význam sa pritom pri starnutí ešte zvyšuje.

2. Kreatín
Kreatín je látka, ktorá sa nachádza prirodzene v niektorých jedlách, ako je mäso či ryby. Efektívnejšie je vo forme suplementu. Hlavnou úlohou kreatínu je podpora anaeróbnej energie v svaloch. A tu už je zrejmé, prečo je dôležitý pre starších cvičencov. Umožňuje im trénovať tvrdšie, dlhšie a podporuje svalový i silový rast.

3. Oxid dusnatý
Doplnky výživy na váze tejto látky sa užívajú pred cvičením. Podporujú rozširovanie ciev, vďaka čomu sa do svalov dopravuje väčšie množstvo kyslíka a tým pádom dokážu zvyšovať výdrž cvičenca na tréningu. Taktiež sa však zvyšuje aj samotná sila svalov.

Okrem týchto voľne predajných suplementov by však mal muž vo veku 45 a viac rokov zvážiť hormonálnu substitučnú terapiu, ktorej cieľom je vykompenzovať prirodzený pokles hormónov, ktoré ovplyvňujú nie len tréningy a športovanie, ale aj ostatné aspekty života. Pomocou odborníkov si umelo zvýšite testosterón, a tak budete mať viac energie a taktiež budete schopní efektívnejšie budovať alebo udržovať svalovú hmotu.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist