InstagramFacebookYoutube
Pre ženy

Korčuľovaním k zdraviu i kráse

Autorka: Lucka  /   18. júla 2015
Korčuľovaním k zdraviu i kráse
Vonku nám vládne pekné slnečné počasie a počas leta býva často vídať vonku aj slečny, ktorým vlasy vejú pri ich ladnej ceste za lepším zdravím a krajšej postave, ktorá sa ani nezdá takým utrpením, ako by sa pri aktivitách s rovnakým cieľom čakalo.

Reč je o korčuľovaní na kolieskových korčuliach, ktoré je zábavou bez ohľadu na to, či sa mu venujete sama alebo s vašimi kamarátkami. Vedie k lepšiemu zdraviu, ku kráse i k šťastiu. Ale to nie sú všetky výhody.

Výhody kolieskového korčuľovania

Korčuľovanie je aerobicky tak dobré ako jogging či bicyklovanie. Ako každý pohyb vedie aj k lepšiemu zdraviu, a to nie len k fyzickému, ale aj k mentálnemu. Je to zábavná aktivita, ste pri nej vonku a časti sa pri nej stretávate s kamarátmi či rodinnými príslušníkmi.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako aeróbny tréning tiež podporuje spaľovanie tukov. Za hodinu sa dá spáliť až 600 kalórií pri rýchlosti 16 km/h či 350 kalórií pri pohodlnej rýchlosti 9 km/h. Navyše, oproti behaniu je až o 50 % nižšia záťaž na kĺby. Ďalšími výhodami sú tvarovanie svalov nôh, zadku a brucha, či zlepšovanie výdrže a koordinácie.

Kde sa korčuľovať?

Korčuľovať sa dá kdekoľvek, kde nájdete rovný tvrdý povrch. Z ciest sú ideálne tie menej využívané alebo nevyužívané cesty, parkoviská, betónové ihriská, parky, valy pri riekach či hrádze na vodných nádržiach. Ak sa chcete korčuľovať v mestách, dávajte pozor na dopravu a z bezpečnostných dôvodov nepočúvajte hudbu.

Kedy sa korčuľovať?

Kedy korčuľovať? Kedykoľvek vám to počasie dovolí! Korčuľujte, keď si chcete užiť zábavu na čerstvom vzduchu, keď si chcete psychicky oddýchnuť či dodať pestrosť vášmu tréningu. Stretnite sa pri korčuľovaní s kamarátkou alebo naň zavolajte partnera. Tiež sa hodí pri obnovovaní sily po zranení a keď je vonku príliš pekne na to, aby ste sa trápili cvičením vo vnútri.

Kde a ako kúpiť korčule?

Korčule sa dajú kúpiť aj na internete, no odporúčame v kamennej predajni, či už v hypermarkete, kde môžete nakúpiť lacnejšie, alebo v špecializovanom športovom obchode, kde vám zase lepšie pri ich výbere poradia. Ak uprednostňujete internetový nákup pre lacnejší tovar, skúste si rovnaké korčule najskôr vyhľadať v kamennom obchode a vyskúšať, ktorá veľkosť vám sedí.

Pri výbere je dôležitá veľkosť, tá by vám mala sedieť tak ako pár tenisiek. Ak noha stále rastie, treba pri pohľade do budúcna kúpiť o čosi väčšie číslo. Rozdiely bývajú aj v kolieskach, ale to nie je až také dôležité. Štýlov je dostupných veľa, vzhľadovo i viazaním. To už však závisí na vašich preferenciách.

Ak sa radíte k začiatočníčkam, nezabudnite začínať pomaly a s niekým skúsenejším. V každom prípade je odporúčané zakúpiť si aj prilbu a chrániče, ktoré slúžia ako prevencia pred menšími i väčšími zraneniami. Bežne dostať kúpiť chrániče kolien, lakťov a zápästí.

Letný režim, pôvodne z 15.6.2013.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist