Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Pre ženy 04. 05. 2019

Štyri cviky, ktoré by mala robiť každá silná žena

ikonka
Ak sa chcete stať silnou ženou nie len mentálne, ale aj fyzicky, mali by ste do svojho zásobníka často využívaných cvikov zaradiť aj štyri, ktoré uvádzame v tomto článku.

Ani ženy sa nemusia obávať ťažkých základných cvikov, ktoré zaťažujú viac svalov naraz a teda efektívne pomáhajú k spevňovaniu svalov a budovaniu sily. Keďže sú náročnejšie, pália aj viac kalórií. Silnejšie telo vám prinesú nasledujúce cviky, ktoré by ste mali robiť bez ohľadu na svoj vek a kondičnú úroveň:

1. Rumunský mŕtvy ťah
Mŕtvy ťah je jeden z najlepších, ak nie ten najlepší, cvik na rozvoj celkovej sily. Je aj veľmi funkčný, keďže jeho účinky prenesiete aj do bežného života. Treba sa však uistiť, že ho cvičíte správnou technikou. Ak áno, efektívne precvičíte chrbát, nohy i stred tela.

2. Zhyby
Ak chcete mať široký chrbát a opticky zúžiť svoj pás, potom musíte cvičiť zhyby. Tie dodajú aj veľkú silu pre hornú časť tela, ktorá je pre mnohé ženy slabinou. Preto sa zhyby môžu zdať ako extrémne ťažký cvik, ale treba vydržať a postupne si ho osvojiť. Nevadí, aj keď budete spočiatku robiť v sérii len jedno opakovanie.

3. Čelné drepy
Čelné drepy sú pre celkový silový rozvoj o trochu lepšie ako bežné drepy s činkou za krkom. Pomôžu vám rozvinúť silu dolnej časti tela a majú menšie riziko zranenia. Drepy môžete robiť hlbšie a v lepšej forme. Pomôže to nie len nohám, ale aj bedrám a nezaťaží to tak chrbticu.

4. Tlaky na ramená
Môžete ich vykonáva s veľkou činkou alebo jednoručkami. Môžete ich vykonávať v sede alebo v stoji. Bez ohľadu na to budú výborným cvikom na rozvoj sily ramien, ktoré sú kľúčové pre iné cviky i pre bežný život. Tiež vám pomôže s koordináciou a aktivuje aj svaly stredu tela, hlavne, ak ich budete cvičiť v stoji.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist