Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Výživa 03. 05. 2019

Prečo by ste mali bežný jogurt nahradiť kefírom?

ikonka
Kefír je mliečny výrobok, ktorý je známy predovšetkým pre svoj účinok na zdravie tráviaceho systému. Existuje však aj niekoľko ďalších dôvodov, prečo by ste ho mali vo svojej diéte uprednostňovať trebárs pred bežnými jogurtmi.

Kefír možno považovať za super jedlo – obsahuje viac ako štyrikrát väčšie množstvo prospešných baktérií ako jogurt, čo z neho robí popredné probiotické jedlo, ktoré podporuje zdravie tráviaceho systému a efektívne absorbovanie živín z jedla. Okrem toho má aj nasledujúcich päť účinkov:

1. Podporuje posilňovanie kostí
Kefír obsahuje veľké množstvo vápnika a vitamínu K2, ktoré majú spolu symbiotický vzťah – vitamín K2 pomáha telu efektívnejšie absorbovať vápnik. Výskumy pritom ukázali, že jeho doplňovaním sa znižuje riziko zlomeniny o 81 percent.

2. Prispieva k boju proti chorobám
Na imunitný systém človeka má vplyv aj zdravý tráviaci systém, ale kefír obsahuje aj ďalšie látky, ktoré posilňujú imunitu – biotín a folát. Obsahuje aj baktériu lactobacillus kefiri, ktorá bojuje proti E coli, kvasinkám, kvasinkovým infekciám, syndrómu podráždeného čreva či Grohnovej chorobe.

3. Znižuje riziko rakoviny
Látky obsiahnuté v kefíre podľa vedcov spomaľujú rast nádorov v skorých štádiách. Kanadskí vedci z McGillovej univerzity dokonca zistili, že kefír znížil počet buniek rakoviny prsníka o 56 % pri testovaní na zvieratách.

4. Chráni pokožku
Probiotiká v kefíre pomáhajú predchádzať vzniku akné, vyrážok a ekzémov. Kefiran pomáha s hojením rán. Keď sa kefír nekonzumuje, ale nanáša na pokožku, spomaľuje prejavy starnutia, zvlhčuje pokožku a robí ju znovu elastickejšou. Masku si môžete vyrobiť skombinovaním 2 polievkových lyžíc kefíru s 1 čajovou lyžičkou olivového oleja a 1 žĺtkom. Aplikujte na 15 až 20 minút.

5. Znižuje hladinu zlého cholesterolu
Výskum na ženách ukázal, že tie, ktoré pili kefír osem týždňov, mali významne nižšiu hladinu zlého LDL cholesterolu. Čím je jeho hladina vyššia, tým máte vyššie riziko srdcovocievnych ochorení, vrátane infarktu.

Zdroj: Oxygen


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist