InstagramFacebookYoutube
Tréning

Otázky a odpovede: Je diéta dôležitejšia ako cvičenie?

18. júna 2013
Otázky a odpovede: Je diéta dôležitejšia ako cvičenie?
Každý druhý utorok sa spolu na SlovakFitness.sk stretávať so seriálom, ktorý prezentuje odpovede na podstatné otázky v oblasti cvičenia, výživy a suplementácie. Dnes prišiel čas pre jeho ďalšiu časť.

Otázka:

JE DIÉTA SKUTOČNE DÔLEŽITEJŠIA AKO CVIČENIE?

Odpoveď:

V počiatkoch posilňovania sa na prvé miesto v dôležitosti kládol tréning, no ako vedomosti rástli, začala sa do popredia dostávať výživová stránka. Mnohí tvrdia, že 70 % úspechu tvorí práve to, čo s konzumujeme. Jej dôležitosť je nepopierateľná, no my nebudeme hovoriť, či je skutočne dôležitejšia ako samotný tréning.

Článok pokračuje pod reklamou


Zoberme to radšej tak, že oba prvky sú dôležité a navzájom sa dopĺňajú. Diéta bez cvičenia totiž nevedie k želaným cieľom a rovnako ani tréning bez vhodnej diéty, ktorý sa stáva dokonca až kontraproduktívny. Bez živín zo stravy totiž musí telo čerpať na obnovu bielkoviny zo svalov a minerály z kostí. Preto venujte veľkú pozornosť obom prvkom posilňovania.

Ďalšia časť vyjde o dva týždne. Nečítali ste tú poslednú?
Prečítajte si ju teraz: Otázky a odpovede: Ako dlho by mal trvať tréning?Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist