InstagramFacebookYoutube
Zaujímavosti

Fitness fakty: Svaly spália viac energie ako tuky

28. júna 2013
Fitness fakty: Svaly spália viac energie ako tuky
Každý druhý piatok sa spolu na SlovakFitness.sk stretávať so seriálom, ktorý prezentuje skutočné fakty v oblasti cvičenia, výživy a suplementácie. Dnes prišiel čas pre jeho ďalšiu časť.

Fakt:

SVALY SPÁLIA VIAC ENERGIE AKO TUKY

Prečo je to tak:

Rovnaké množstvo svalovej hmoty spáli podstatne viac energie ako telesný tuk. Vedci tvrdia, že až trojnásobne. Svalová hmota sa teda využíva aj pri spaľovaní tukov a platí, že čím viac jej máte, tým je váš bazálny metabolizmus vyšší.

Článok pokračuje pod reklamou


Čím ho máte vyšší, tým ťažšie viažete na seba tukové bunky a ľahšie ich spaľujete. Budovanie svalov je teda prospešné aj ako nástroj zefektívnenia chudnutia. Jeden kilogram svalov spáli asi 100 kalórii denne.

Ďalšia časť vyjde o dva týždne. Nečítali ste tú poslednú?
Prečítajte si ju teraz: Fitness fakty: Nízkosacharidová diéta nie je najlepšiaZdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist