Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Zdravie 13. 12. 2019

Používate verejné toalety správne? Pravdepodobne nie

ikonka
Šanca, že na verených záchodoch chytíte nejakú chorobu je malá, ale ak ju nechcete riskovať, tak by ste sa ich mali naučiť používať správnym spôsobom. Je totiž pravdepodobné, že ich správne nepoužívate.

Mnoho ľudí nemá verejné toalety v obľube, pretože často pôsobia zlým dojmom, využívajú ich každý deň stovky ľudí a sú domovom rôznych druhov baktérií. To, či ich musíte využiť, si však vybrať nemôžete. Keď to na vás príde, ste vďační aj za ne.

Ak už teda musíte využívať verejné toalety, uistite sa, že budete postupovať takto:

1. Umyte si ruky pred samotnou potrebou
Toto je bod, v ktorom robí chybu drvivá väčšina ľudí. Pravdepodobné totiž je, že keď idete použiť verejné záchody, tak už ste vonku pochytali množstvo vecí, ktorými by sa na vás mohli preniesť rôzne baktérie. Väčší potenciálny problém to je, pochopiteľne, pre mužov, ktorí idú na „malú“.

2. Vyberte si správne kabínku
Ak chcete znížiť riziko vystavenia sa baktériám, tak by ste si mali vybrať kabínky po krajoch. Ešte v deväťdesiatych rokoch minulého storočia sa ukázalo, že podstatne využívanejšie sú kabínky v strede radu. Pri predpoklade, že každá sa čistí pri rovnakej frekvencii, sú teda tie krajné najčistejšie. Samozrejme, ak vizuálnou kontrolou zistíte, že krajná je znečistenejšia ako stredná, tak si vyberte tú strednú...

3. Dosky sa báť nemusíte, ale môžete si ju obložiť papierom
Mnoho ľudí sa bojí, že sa cez záchodové dosky dajú preniesť rôzne choroby, potenciálne aj pohlavné. Pri bežnom použití sa to však ešte nestalo. Minimálne by ste museli mať tržnú ranu, ktorá by s doskou prišla do kontaktu. Ak však chcete mať istotu, tak buďte v takom drepe, že sa dosky nedotknete, alebo si ju obložte toaletným papierom. Prípadne si ju môžete vydezinfikovať prípravkou založenom na alkoholovej báze. Drep však robte len vtedy, ak vám to kondícia umožňuje, aby ste sa vedeli uvoľniť a dobre vyprázdniť. Tiež by ste sa nemali dotýkať tváre predtým, ako si umyjete ruky.

4. Dôkladne si umyte a vysušte ruky
A to už je ďalší bod, ktorý väčšina ľudí, našťastie, dodržiava. Je veľmi dôležité si však umyť ruky správne. Kohútiky totiž tiež predstavujú riziko. Ak nie sú na automatický senzor, využite na ich uzavretie papierovú utierku alebo vreckovku. Ruky si pritom primárne vysušte papierovou utierkou – je to lepšie voľba ako sušič rúk.

5. Pri odchode sa snažte ničoho nechytať
S čistými rukami by ste sa mali vyhnúť akémukoľvek ďalšiemu kontaktu so zariadeniami na verejnej toalete. To platí aj o kľučke dverí. Pokiaľ sú automatické alebo otvorené, máte vyhrané. Ak nie, pokúste sa ich otvoriť nohou alebo lakťom. Ak to nie je možné, opäť využite papierovú utierku alebo vreckovku a vonku ju odhoďte do koša.

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist