Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Tréning 02. 01. 2020

Vráťte sa späť do formy: Tipy a triky I.

ikonka
Niekedy nás život dokáže odtrhnúť od cvičenia aj vtedy, keď sme mu prepadli a venujeme sa mu poctivo niekoľko rokov. Niekedy je takáto prestávka aj dobrá. Je už však čas ukončiť ju. Ak sa chcete dostať späť do formy, pripravili sme pre vás mini seriál s tipmi a trikmi, ktoré vám k tomu pomôžu.

Celkovo vám v týchto dňoch prinesieme až štyri desiatky tipov a trikov, pričom v úvodnej časti vám na zahriatie prinesieme prvých desať:

1. Stanovte si rozumné ciele – na začiatok je správnym krokom stanoviť si nejaký cieľ. Ten cieľ by mal byť špecifický, merateľný, dosiahnuteľný, relevantný a časovo ohraničený. Začnite pomaly a zlepšujte sa priebežne.

2. Využite kalendár – nenechávajte si plán svojich tréningov v hlave. Pridávajte si ich do vášho harmonogramu v plánovači alebo v kalendári. Pekne si ich rozvrhnite na celý týždeň dopredu a vyhraďte im vlastný časový priestor.

3. Dýchajte vedome – po tréningu, ktorý vytvára tlak na vaše telo, by ste sa mali upokojiť aj pomalým dýchaním, ktoré je hlboké a vedomé. Uvedomujte si každý nádych, každý výdych. Pomôže to telu vychladnúť a zároveň vás to zbaví aspoň časti stresu z náročného dňa.

4. Spomeňte si na minulosť – ak ste v minulosti milovali behávanie a kruhové tréningy, tak sa k tomu vráťte. Nemusíte sa dostávať späť do formy novými spôsobmi. Ak napríklad nemáte radi rotoped, tak sa na ňom netrápte a radšej behávate. Ak sa necítite isto pri pohľade na nový silový tréningu, venujte sa tomu, ktorý vám vyhovoval v minulosti.

5. Skúste prekonávať rekordy – kúpte si fitness náramok a merajte si, koľko krokov za deň prejdete. A na ďalší deň sa to číslo pokúste prekonať. Prekonávať môžete aj počty opakovaní pri posilňovaní, váhy na činkách, čas behu a podobne. Dodá vám to motiváciu.

6. Nepodceňujte regeneráciu – nemali by ste ísť do cvičenia po hlave a mali by ste si medzi tréningami dopriať aj voľné dni. Dostatočná regenerácia a kvalitný spánok sú kľúčové pre dlhodobé výsledky. Pomôžu aj strečing či masáže.

7. Pripravte si veci v predstihu – ak viete, že ráno máte ísť behať, pripravte si všetky veci už večer. Ráno už potom nebudete musieť prekonávať ďalšiu prekážku a neúmyselne si dávať viac priestoru na to, aby ste zmenili svoje plány.

8. Využite silu vizualizácie – meditácia vám pomôže znížiť hladinu stresu, ale zároveň ju môžete využiť na premýšľanie o tom, ako bude prebiehať váš tréning, ako budete dodržiavať svoju diétu a o tom, ako budete vyzerať, keď budete disciplinovaní.

9. Netlačte na seba až príliš – ste len človekom, ktorý občas môže šliapnuť vedľa. Niekedy podľahnete pokušeniu, niekedy neabsolvujete stopercentný tréning. Nebuďte však na seba za to zlí. Ak na seba budete tlačiť až príliš, viac vás to bude tlačiť k tomu, aby ste celú snahu vzdali. A to nie je váš cieľ.

10. Kardiovaskulárny tréning si nekomplikujte – nemusíte vymýšľať najrôznejšie spôsoby cvičenia kardia. V jednoduchosti je krása. Zahrejte sa 5-10 minút nižšou intenzitou, desaťkrát si prejdite intervaly zložené z 30 sekúnd maximálneho výkonu a 30 sekúnd minimálneho výkonu, a na záver venujte ešte 5-10 minút vychladnutiu.

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist