Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Zdravie 10. 01. 2020

Trápi vás zápach z úst? Vyriešte to týmito 10 spôsobmi

ikonka
Z času na čas sa so zápachom z úst stretne každý človek a nemusí to byť nevyhnutne len po zjedení cesnaku či cibule. Ak sa ho chcete zbaviť, možno vám pomôže niektorý z desiatich tipov, ktoré vám teraz prinášame.

Zápach z úst môžu okrem jedál a nápojov spôsobiť aj nízko-sacharidová diéta, zlá ústna hygiena či vážnejšie ochorenia (infekcie, zápaly, cukrovka, porucha pečene či obličiek a pod.), ktoré by sa mali riešiť s doktorom. Ak chcete obmedziť zápach z úst, mali by ste si najprv dať do poriadku svoju starostlivosť o zuby. Potom môžete skúsiť jednu z týchto rád:

1. Pite dostatok vody – ak nebudete piť dostatok vody, zníži sa produkcia slín v ústach a zápach z úst bude čoraz výraznejší.

2. Skúste šťavu z aleo vera – aloe vera má antibakteriálne účinky, ktoré bojujú proti zubnému povlaku a stimulujú produkciu slín. Prepláchnite si šťavou ústa ráno a večer.

3. Vypláchnite si ústa sódou bikarbónou – ide o prirodzený spôsob, ako neutralizovať kyslosť a baktérie, ktoré v ústach spôsobujú zápach. Stačí pol čajovej lyžičky do pohára s vodou a preplachovať 30-60 sekúnd.

4. Zjedzte jablko – jablko a iné druhy ovocia bohaté na vlákninu potrebujú na skonzumovanie veľa prežúvania, ktorým sa zároveň čistia zuby. Jablko obsahuje aj vitamín C, ktorý zabíja baktérie.

5. Uvarte si zelený alebo čierny čaj – tieto dva druhy čajov obsahujú polyfenoly, ktoré predchádzajú rastu baktérií zodpovedných za zápach.

6. Žuvajte žuvačku – žuvanie žuvačky bez cukru pomáha odstraňovať zo zubov čiastočky jedla a zároveň udržujú v ústach vyššiu vlhkosť.

7. Dajte si pohár červeného vína – pitie červeného vína s mierou pomáha obmedzovať rast baktérií v ústach. Nevýhodou je, že víno zafarbuje zuby. Preto si ich následne preplachujte vodou.

8. Prestaňte fajčiť – fajčenie zvyšuje produkciu baktérií v ústach, ktoré nespôsobujú len zápach, ale môžu podporovať rozvoj rôznych dentálnych problémov.

9. Spávajte lepšie – ak chrápete alebo spávate s otvorenými ústami, znižuje sa produkcia slín a tým sa zlepšuje prostredie pre tvorbu zápachu. Preto by ste mali spávať na boku, pri ktorom je ľahšie dýchať nosom.

10. Skúste jogu – ak chcete urobiť niečo aj pre svoje telo a myseľ, skúste jogu. Obsahuje cvičenia (napr. alveol), ktoré prečisťujú dych. Údajne uvoľňujú toxíny z dýchacieho ústrojenstva.

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist