Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Pre ženy 18. 01. 2020

Schudla 30 kilogramov za rok. Teraz vám pomôže troma tipmi

ikonka
Američanka Leigha Pindrohová sa po narodení svojho druhého syna postavila na váhu a tá na jej prekvapenie ukázala 109 kilogramov. Vtedy si uvedomila, že potrebuje zmenu. O rok neskôr už vážila len 79 kilogramov.

Ako marketingová pracovníčka mala vždy problémy s nadváhou, ale rokmi nekontrolovateľne pribrala. „Nebola som aktívna ani som dobre nejedla,“ objasnila pre USA Today.

Na Nový rok 2018 si dala predsavzatie, že schudne. Pripojila sa do programu, ktorý sľuboval, že ak za tri mesiace schudne 4,5 kilogramu, dostane mesiac zadarmo. Využila to ako cieľ i motiváciu zároveň. Svoj cieľ dosiahla už za jeden mesiac. „Už vtedy som sa cítila o trochu lepšie,“ poznamenala.

Pokroky najskôr robila úpravou stravy, v ktorej sa neobmedzovala ani pri príjme sacharidov, no robila lepšie rozhodnutia. Vzdala sa pečiva, jedla viac ovocia a zeleniny a nič jej pritom nechýbalo. Po troch mesiacoch sa dostala na váhu 91 kilogramov a začala sa viac venovať tréningu.

Jej cieľom bolo prepracovať sa k tomu, aby zabehla 5 kilometrov bez prestávky. „Behávala som tri až štyrikrát týždenne a myslím si, že mi to skutočne pomohlo,“ povedala. Neskôr začala pridávať aj cyklistiku. „Čim viac sa teraz hýbem, tým lepšie sa cítim.“

Teraz by chcela, aby také pocity z úspechu pri chudnutí mali aj iné ženy. Aj vy sa môžete poučiť z troch tipov, ktoré prezradila pre USA Today:

1. Nepite kalórie – pred odhodlaním zmeniť svoj život pila Pindrohovi každý deň kamamelové latte neuvedomujúc si, koľko kalórií tým prijíma. Preto radí, aby ste si dávali pozor na to, čo pijete. Vyhýbajte sa teda kalorickým nápojom, medzi ktoré patria aj sladené nápoje, káva a čaj s cukrom, alkohol a pod.

2. Robte si plány – raz za čas si aj teraz Pindrohova užije nejaké nezdravé jedlo, ale inak sa snaží držať plánu, ktorý si stanovuje dopredu. Obsahuje pritom zdravé jedlá. Plánovať však nemusíte len stravu či tréning. Plánujte si svoj celý deň a budete produktívnejšie.

3. Nájdite si menšiu pomoc – v jej prípade jej bol oporou manžel Todd, ktorý napríklad využíval aplikáciu, vďaka ktorej zistil, ktoré jedlá môže kúpiť a ktoré radšej vynechať, aby nenarušil manželkino chudnutie. Pomocou jej boli aj ľudia na sociálnych sieťach, ktorí ju podporovali. Aj vy by si mali nájsť niekoho, kto vás podporí.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist